Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy megmerjem...

Mit tegyek, hogy megmerjem őket fogni?

Figyelt kérdés
Bátyám kiment külföldre és itt rám hagyta a 2 hörcsögét és 2 gabonasiklóját. Azonban én nem igazán merem egyiket sem megfogni. Hogy vegyem rá magam?

2013. jan. 12. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Nehogy hozzajuk nyulj, szet fognak tepni! :s
2013. jan. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért nem
2013. jan. 12. 19:45
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Hülyén hangzik,de ürítsd ki a fejedből a negatív gondolatokat és erősítsd fel a pozitívakat. Pl .: Nincs félnivalóm ezektől a csodás élőlényektől.Nem fognak bántani,semmi okuk nincsen rá,a bátyámnak sem ártottak soha. Nagyon szeretném megfogni őket. Nagyon aranyosak/szépek. Nem félek tőlük. Nem fogok megijedni. Nem undorodok tőlük.


Csak jó dolgokra gondolj. Én mindig így győzöm le a félelmemet,vagy éppen undoromat valami iránt. Pl nem bírom ha betegségekről,vérről,sérülésekről stb látok képet,sokszor majdnem elájultam,és épphogy visszatartottam a hányást,iszonyat érzékeny voltam ezekre a dolgokra. Az elmémmel azonban(nézz csak hülyének de igaz) megtanultam kontrolálni az ,,érzéseimet". Most akármilyen boncolást,undorító dolgot faarccal végig tudok nézni. Nem tart sok ideig elsajátítani,és több területen is nagyon hasznos tud lenni!

2013. jan. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tök jó, köszönöm szépen :)
2013. jan. 12. 23:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Szoktasd magad, tartsd be a fokozatosságot. Menj be egy egyedül a szobájába, nézegesd a kígyót. Amikor már semmilyen negatív érzést nem kelt, akkor nyúlj hozzá a terráriumhoz, amiben a kígyó él, majd nyitott terráriumos szobába menj be, esetleg nézd a kígyót és közben legyen nálad egy élethű játékkígyó, és amikor már az ilyen "durvább" ingerek sem lesznek rád rossz hatással, már az állat megérintése sem fog akkora gondot jelenteni.

A kérdésed alapján fóbiás biztosan nem vagy, szóval menni fog! :)

2013. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!