Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatkertben, ha elpusztul...

Az állatkertben, ha elpusztul mondjuk egy zsiráf, annak a húsát odaadhatják a ragadozóknak, dögevőknek táplálékként?

Figyelt kérdés
Most hallottam a tévében a hírt, hogy elpusztult egy zsiráf, és itthon felvetődött a kérdés, hogy mihez kezdenek vele.
2013. jan. 13. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne
2013. jan. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 EagleHUN ***** válasza:

Mivel a gondozók szeretik ezeket az állatokat nem hiszem hogy szívesen végignéznék ahogy az oroszlán széttépi a kedvenc zsiráfjukat.

Valószínű ilyenkor kitömetik a bőrét. Esetleg állatorvosi kutatásokra használják föl az állatorvosi egyetemen (az élő zsiráfok gyógyításához jól jön a valós tapasztalat).

És végül dögkúton eltemetik ami maradt.

2013. jan. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem hinném, hogy egy beteg állat húsát odaadnák egy másiknak. Főleg mert ezeket biztos, hogy boncolják és alaposan kivizsgálják, hogy mi volt a kimúlás oka.
2013. jan. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából többször hallottam már, hogy milyen nagy anyagi problémát jelent az állatkertnek a ragadozók táplálása. És ugye az állatok nem feltétlenül betegségben pusztulnak el. Hanem, mondjuk valami barom bedob egy labdát és a szerencsétlen megfullad tőle stb. Na ebben az esetben sok mindent nem kell vizsgálni, és kézenfekvő lehetne az állatok etetése. A gondozót meg nem tudom mennyire érdekli, hogy az adott állatot feldarabolják esetleg és megetetik a többivel, vagy elszállítják egy fehérjefeldolgozóba, mint veszélyes hulladék.
2013. jan. 13. 19:52
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Pedig legtöbbször odaadják. Én dolgoztam két és fél évig a pécsi állatkertben, most elég szoros kapcsolatban vagyok még a pesti és szegedi kertekkel, így jól bele láthatok még ma is a rendszerbe. És bizony legtöbbször az elhullott állatokat lefagyasztják és felhasználják. Eleve az állatkertek a hús legjavát marha telepektől, lovardáktól, baromfi neveldéktől veszik, a beteg, gyenge vagy öreg állatokat vásárolják fel. Nincs kimeríthetetlen pénzük, így ha elpusztul pl. egy teknős, zebra, azt nem fogják eltemetni vagy kitömetni. A ragadozóknak pedig a világon semmi bajuk nem lesz, a vadonban sem az erős, fitt, egészséges állatot vadásszák le!
2013. jan. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó köszi a megerősítést! Én is erre gondoltam!
2013. jan. 13. 20:30
 7/9 anonim ***** válasza:

nyilván, ha fennáll a gyanú, hogy betegség vitte el, akkor kivizsgálják, és csak akkor etetik meg a többi állattal, ha azokra nem veszélyes. de általában igen, megetetik velük.

lehet, hogy kötődik a gondozó az állathoz, de attól a növényevő még növényevő marad, a húsevő az húsevő, a büdzsé pedig szűk, szinte minden állatkertben.

2013. jan. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A túlszaporodott rágcsálók pl. a kígyókban és ragadozó madarakban végzik. Az sem túl elegáns.
2013. jún. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
hát azért a rágcsáló és zsiráf között van különbség
2013. júl. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!