Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Budapest belvárosától max 50...

Budapest belvárosától max 50 percre milyen állatmenhelyek vannak?

Figyelt kérdés
Önkéntesnek szeretnék jelentkezni.
2013. jan. 15. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Pl. Illatos úti menhely.
2013. jan. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az Illatosnak köze nincs a menhelyhez,SINTÉRTELEP!

Aki nem tudja,mi a különbség:a sintértelep köteles minden kutyát átvenni,ha épp nincs hely,altatással csinálnak.

Nincs mód a kutyákat sétáltatni,mozgatni,tehát önkéntesek sincsenek.

Esetleg a Noé Állatotthont ajánlanám,ők nagyon jók.Náluk sok önkéntes van.Vannak kutyákon és macskákon kívül lovak,egyéb haszonállatok,rókák stb.

[link]

2013. jan. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2! Neked fogalmad sincs,hogy mik zajlanak az Illatos úti menhelyen,te is csak a primitív pletykákból táplálkozol,amit az idióta állatvédők kitalálnak.Én dolgoztam ott éjszakai ügyeletesként,ismerem az ottani viszonyokat,és az ott dolgozókat,és nagyon jól bánnak az állatokkal.Az állatokat napi 3x etetik és tisztítják.Eucanibával és Darlinggal etetik a kutyusokat,amik azért nem valami utolsó kutyakaják.

Lovat azért nem tart a menhely,mert így is kevés a hely...Mellesleg csak azokat az állatokat altatják,akiket nem lehet megmenteni!Az állatorvosok nagyon emberségesek,és tényleg szeretik az állatokat! A másik kedvencem,amit az idióta állatvédők terjesztenek az az,hogy az elhamvasztott állatokat hamvait belekeverjük a kutyák kajájába.GRATULÁLOK!Azért,mert nem olyan nagy egy állatmenhely,mert nincs pénze,attól még nem kéne ledegradálni és rossz pletykákat híresztelni a telepről!

Szerintem pont,hogy a lepukkant,szegényebb menhelyeket kéne támogatni,hogy tudjanak fejlődni.

2013. jan. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Van fogalmam,voltam ott párszor,sőt dolgoztam is ott egy ideig.Sőt önkénteskedtem is nem egy örökbefogadó napjukon.

NEM MENHELY!

Igaz,hogy jó minőségű kaját kapnak,de attól most éppen valami 170-en vannak a telepen a kutyák.És nincsenek kiengedve a kennelekből,egyszerűen nincs rá mód.Senki nem állította,hogy bántanák a kutyákat vagy nem kapnának enni,de a bezártság és zsúfoltság okozta stressz biztos,hogy nem tesz jót nekik.

És ha tényleg melóztál ott(teszem hozzá,éjszaka nem túl sokat láthattál a kutyákkal való bánásmódból)akkor nagyon jól kell(ene)tudnod,hogy a bekerülő kutyákat nincs mód sétáltatni.

A telep életéről egyébként napi szinten lehet tájékozódni az egyik ottani állatorvos blogjából.Ő őszintén leírja,ami és ahogy történik a telepen.Pl.azt is,hogy legutóbb 3 kutya aludt el HELYHIÁNY miatt,és ha nem kerülnek ki sürgősen kutyák,még több fog.És az ott dolgozó állatorvos gondolom sokkal jobban tudja nálad a napi történéseket.

Sok minden változott előnyére a telepen az utóbbi években,de azért van,amin még nem tudtak változtatni.

Ha szerinted menhely,miért nem az van a kapuba kiírva?Nem jobban hangzana,mint az állategészségügyi telep?

Azt nem tudom,ki találta ki,hogy a hamvakat beleteszik a kutyák kajájába,ez baromság.

Legalább akkora,mint az,hogy a Darling minőségi táp.

2013. jan. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Gyömrőn van 2 is.

Gyömrői Kutyamentsvár [link]

Árvácska állatotthon [link]

2013. jan. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4! Mutasd már meg légy szíves,hogy hol ír ilyet egy állatorvos,aki ott dolgozik!Erre nagyon kíváncsi vagyok.Én 18-6-ig dolgoztam és miután elment a vezető,utána a fiúk mindig kihozták a kutyusokat pórázon,hogy kicsit megmozgassák,ha még azon a kis helyen,akkor is....sőt én is.És szerintem pont,hogy az ennyire lepukkant helyek szorulnak támogatásra,nem pedig az olyan helyek,ahol minden megvan és majd nem,hogy luxus van.
2013. jan. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A sintértelepet az állam üzemelteti,milyen támogatásra gondolsz?

"Élet az Illatoson"címmel ír blogot ez az orvos.Nekem mailben szokták küldeni mindig az új bejegyzéseket.

2013. jan. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Icsiro ***** válasza:

Ahol az utóbbi években jártam és nagyon tetszett, az Budatétényben a Herosz menhelye. Itt én mindenféle állatot láttam, akiket igyekeznek az igényeik szerint szolgálni, mert ami itt folyt - akkor, de azt hiszem ma is, az igazi szolgálat. Szívesen fogadnak önkénteseket az állatok gondozására, kutyasétáltatásra. Rendszeresen szerveznek nyílt napokat, ahová érdemes elmenni. Azt hiszem van honlapjuk.

Az Illatos úti telepről annyit: kb 30-35 éve jártam ott, egy kisfiú begyűjtött kutyáját keresve. Akkor az a hely maga volt a pokol. A körülmények olyanok voltak, hogy ha ma csak rágondolok, a sírás környékez. Az általam keresett kutyát nem találtam meg, talán már akkorra el is altatták, de egy hozzá hasonlót kiváltottam és hazavittem. Ma már az Illatos út tudomásom szerint rendezett és humánus.

2013. júl. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Icsiro ***** válasza:
A menhely már nagyon régóta működik, de eredetileg nem Hérosz volt a neve.
2013. júl. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Üdv!

Biztos szép, és biztos jó is a 22. kerületi Herosz, de hogy engem úgy elhajtottak a p...ba, mikor segítséget kértem, hogy nekik nincs helyük egy kecskének, mert már van egy lovuk, meg egy kismalac, és már más nem fér el náluk. Pedig én mentem volna gondozni, meg etetni, vittem volna az étkét, és csak két-három hónapra kellett volna hely... De majd megoldom valahogy, viszont őket nem nagyon érdekli a megoldás, ha problémája van valakinek...

2014. dec. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!