Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Earthlings csak én nem vagyok...

Earthlings csak én nem vagyok felháborodva ezen?

Figyelt kérdés
mindenki megnézte az osztályba el vannak szörnyülködve hogy miket csinál az ember az állatokkal hogy megegyünk őket. Csak én vagyok ilyen antiszociális hogy nem értem meg őket?
2013. jan. 17. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
igen csak te. ideje lenne elgondolkodnod kisbarátom. meg még nagyon sok embernek ezen a Földbolygón pl akik éhbérért dolgoztatnak másokat, maguk meg millárdokban dúskálnak.
2013. jan. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én valahol közted és az osztályod között érzem magam.

1. nem háborodok fel,mert nekünk is vannak szükségleteink.Más állatok is ölnek azért,hogy élelemhez jussanak,ez természetes.Mivel mindenevők vagyunk,nekünk is kell a hús.Ez így normális.

2.Ez mindaddig igaz,amíg csak annyit veszünk el a természetből,amire ténylegesen szükségünk van.Bárki bevallhatja,hogy ez nem így van.Amióta (és az jó régóta van már) többet veszünk el annál,mint ami nekünk jár,felborul a rendszer.Mi is csak a természet része vagyunk és nem korlátlan felhasználója.Ráadásul sokszor olyasmit veszünk el,amire ténylegesen nincs is szükségünk (látsd:orvvadászat).És számomra itt kezdődik a felháborodás.

Tehát lényegében ez mindaddig nem baj,amíg csak a részünket vesszük el a természettől,de ha ez átcsap korlátlan kihasználásba,az már igenis felháborító.

2013. jan. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

Az orvvadászat pont nem jó példa erre, a sportvadászat vagy hobbyvadászat már inkább. Az orvvadász nem kedvtelésből vadászik, hanem tilosban, és általában a húsért, vagy az érte járó pénzért lövi le az áldozatát. Tehát szüksége van a tetemre, nem úgy, mint a sportvadászoknak. Bár én személy szerint a vadászat minden létező formáját betiltanám, és nagyon keményen szankcionálnám azt, aki megöl egy vadállatot, éljen az bárhol. Az állattenyésztő telepek nem dísznek vannak, hanem azért, hogy hússal lássa el az embereket, következésképpen szükségtelen (leginkább értelmetlen luxus) a vadállományt pusztítani ez okból.


Más kérdés az, hogy mi folyik a nagyüzemi állattenyésztés berkein belül. Sok esetben nemhogy embertelen, de "állattalan" is amit ott művelnek. Egyrészt csak a keletkező hulladék - ami a nem megfelelő állattartási körülményeknek köszönhetően keletkezik -, sokmillió ember asztalára tudna ételt adni. Másrészt a boltokban, üzletekben, áruházláncokban keletkező hulladék hasonló arányú az előbbihez képest.


Ez is hatalmas, és egyre növekvő probléma, Ehhez még hozzászámíthatjuk azt, hogy a nagyüzemi állattenyésztés és növénytermesztés rengeteg üzemanyagot emészt fel. Óriási mennyiségű fosszilis tüzelőanyagot használunk fel ahhoz, hogy a növények számára szükséges (?) műtrágyát előállítsuk, termelő gépeinket üzemeltessük, szállító és csomagoló eszközeinket működtessük. És mindezt miért? Azért, hogy az így felhasznált energiaforrások során becsomagolt dolgok egyharmada a szeméttelepeken végezze, felhasználás nélkül. Pusztán azért, mert nehéz beszabályozni, hogy az embereknek miből mekkora igényük van.


Sokkal energiabarátabb, környezetbarátabb, emberségesebb, élhetőbb módja lenne az állattenyésztésnek és a növénytermesztésnek a kisüzemi, vagy házi farmokon történő fenntartása. A globalizálás folyamata szép és jó, de meglátásom szerint igazából csak az irányító résznek szabadna globalizálódnia, a termelőnek nem. Minél nagyobb mértékben globalizáljuk a termelő oldalt, arányaiban is annál nagyobb lesz a hulladék, a felesleges termelés, és annál embertelenebbek lesznek a körülmények is. Ráadásul az emberek száma logaritmikusan növekszik a bolygón, tehát ezen hatások és körülmények is várhatóan négyzetesen romlanak, ami belátható időn belül biológoai, ökológiai, természeti katasztrófához fog vezetni. Az ember ha így folytatja, előbb vagy utóbb, de biztosan megszünteti a saját életterét, és saját pusztulását fogja okozni. A baj az, hogy előtte olyan pusztítást fog végezni (végez is!) a bolygón, hogy ártatlan fajok milliói fognak eltűnni vele együtt, ha nem kap észbe mihamarabb.

2013. jan. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért hoztam fel éppen az orvvadászatot,mert nem válogat préda és préda között.

A sportvadászok olyan egyedekre lőnek,amik vagy betegek,vagy öregek,ezzel nem tesznek kárt az ökoszisztémában.Másképpen nem is lenne legális a sportvadászat.

Az orvvadászt egyáltalán nem érdekli,hogy a szembe jövő orrszarvú beteg-e,vagy öreg-e,ő csak pénzt lát minden egyes példányban,ezért nem is válogat.

Ebből kifolyólag szerintem az orvvadászat sokkal nagyobb kárt tesz a természetben,mint a sportvadászat.

2013. jan. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Pontosítom magam:

Igazad van abban,hogy az orvvadász nem a semmiért vadászik,hanem ebből tartja fent magát,míg a sportvadász csak hobbiból vadászik.

Talán az lenne a legjobb,ha az orvvadászok is csak bizonyos korlátokon belül vadászhatnának(lelőhető egyedek számának korlátozása,a préda kora,egészségi állapota,stb.).Ha ez meglenne,ők sem borítanák fel az egyensúlyt,és ők is jól járnának.Mondjuk erre még jó sokat várhat az emberiség.

2013. jan. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az orvvadász általában megrendelésre dolgozik, vagyis valaki kér tőle vadhúst, ő pedig kilövi az állatot és leszállítja a megrendelőnek. Ez esetben előre le van zsírozva hogy disznó kell, akkor ő nem fog őzre lőni. Aki a saját szakállára orvvadászkodik, annak általában valóban mindegy, hogy mit lő, csak hús legyen, de azért ő is preferál bizonyos fajtákat. Sok esetben hasonló játszódik le mint előbbi vázolt formában: ha kimegy szarvashúsért, akkor nem lő rá disznóra, mert az nem kell neki azon a napon/időszakban.


A sportvadász ezzel szemben mindenre rálő, ami mozog. Általában kétféle sportvadászat van: egyik a hajtó, a másik a lesből váró. A hajtónál arra lő rá, ami először kibukkan a nyílt terepre; mindegy mi az, csak szaladjon. Ideje sincs igazán eldönteni (nameg képzettsége, tapasztalata, ismerete sem sok esetben) az adott pillanatban, hogy az a valami milyen madár vagy milyen négylábú, róka-e vagy nyúl, védett-e vagy kilövendő kártékony jószág. Válogatás nélkül durrant bele mindenbe, ami él és mozog, szalad a nyílt terpen. A lesből lövőnek legalább van ideje eldönteni, hogy rálőjön-e a kibukkanó vadra, bár legtöbb esetben ekkor sem teszik meg. Számukra nem a hús, bőr, vagy a trófea az elsődleges szempont, hanem a passzióból történő ölés, gyilkolás élvezete. Így szerintem a sport- vagy hobbyvadász sokkal kártékonyabb tud lenni, mint az orvvadász.

2013. jan. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak azt mondtam,hogy hiába nem a disznóra lő,amikor szarvas kell neki,akkor sem válogat a szarvasok között.Simán lelövi az első szembejövőt.Ha pedig az erős,fiatal és egészséges példány volt,akkor már rontott a dolgon a természet szempontjából.
2013. jan. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A sportvadásznak pedig nem szab nem szab egészséges állatra lőnie.A sportvadászat éppen emiatt legális,mert nem avatkozik bele a szelekcióba.Olyan állatot nem lőhet le,aminek nagy esélye van a túlélésre,csak olyat,ami szinte biztosan elpatkol.
2013. jan. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Aki látta az Earthlings-t tudja, hogy elsősorban nem az orvvadászatról szól.


Én megértem, hogy az emberek szükségleteit ki kell elégíteni, kell hús, kell bőr és prém, de azt mélyen ellenzem, hogy az állatokat az ott látott módon kezeljék. Igenis meg kell adni nekik a megfelelő környezetet, ellátást, táplálékot, és meg kell őket ölni mielőtt megnyúzzák, stb. Persze mindez rengeteg pénzbe kerül, tehát a helyzet nemigen fog megváltozni.

2013. jan. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokaknak ajánlom, hogy nézzenek utána a vadászatnak (ne néhány műsorból, ahol általában a műsorvezetők annyit értenek a vadászathoz, hogy van egy puska, egy vad, amit a puskával le kell lőni).

Baromira nem úgy van, hogy "Na, kimegyek, lövök egy disznót". Alapból vadászvizsgát kell tenni (kivéve az orvvadászoknak), ahol szigorúan elmondják milyen szempontok alapján lehet kiszelektálni a vadat. Igen, szelektálniuk, mivel ezt csinálják a vadászok. Ha egy állat beteg, akkor lelövik, hogy megakadályozzák a betegség elterjedését. Ugyanígy járnak el, ha az mondjuk egy szarvas agancsa eltorzult, és ezzel kárt tudna tenni a többi hímbe egy-egy "párbajuk" során.

Hajtóvadászat meg azért van, hogy ne szaporodjanak túl az állatok, mivel az erdők csak bizonyos számú állatokat tudnak eltartani.

Itthon meg olyan, hogy sportvadász nincs. Hobby meg hivatásos vadász van. De azok se lőhetnek ki csak hajtóvadászat során egészséges egyedeket (mert mint írtam, így kell szabályozniuk a vadállat állományt, mivel nincsenek nagy ragadozóink, akik ezt megcsinálnák). Ha nem hajtóvadászaton van, és egészséges egyedet lő ki, akkor több 100 ezer forintos bírságot kell kifizetnie az adott vadásztársaságnak, és ez még csak a hobby vadász. Hivatásos vadászt ki is rúghatják az állásából.

Ha a vadászkiállításokon is megnézitek a trófeákat, ott is lehet látni, hogy nagy ritkán van tökéletes trófea. Valamiben mindig hibásak (legjobban a szarvas trófeáknál figyelhetők meg).

Meg vadászatok során nem marad ott csak úgy az állat teteme, hanem feldolgozzák, majd eladják a húsát, a bőrét, stb. Ebből tartják fent magukat, meg sokszor ebből a pénzből vesznek kaját a vadaknak. Ugyanis etetni is szokták őket, és a híresztelésekkel ellentétben nem azért, hogy odavonzzák a vadat és lelőjék, mert alapból tilos vadászni az etető környékén.

Az orvvadászokat meg ne védjük, mert pont ők olyanok, akiket utáltok. Ők lőnek ki úgy vadakat, hogy előtte nem nézik meg kiszelektálható-e. Ők olyanok, hogy sokszor fel se használják a húsát, a bőrét, csak a trófeáját.

Nem értem, hogy itthon miért van ennyire vadász gyűlölet, holott sokan semmit se tudnak a tényleges vadászatról, és az orvvadászokkal asszociálják a hivatásos és hobby vadászokat.

2013. jan. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!