Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy ló fenntart...

Mennyibe kerül egy ló fenntartása havonta?

Figyelt kérdés
Majd idővel szeretnék venni magamnak egy lovat ha az anyagiak úgy adódnak hogy eltudnék tartani egyet,és szeretném tudni hogy körülbelül az étele,oltások mennyi időnként kell adni,meg patkoltatni, egy istálló építtetése mennyi lenne,mekkora hely kell neki kb, stb.. meg igazából én még sose lovagoltam de előtte persze szeretnék majd lovas leckét venni,de ha azt megtanultam rendesen és oda kerül a sor hol lehet? és azokat megtanítják előre vagy nekem kell?valaki kérem világosítson fel mindenről részletesen.Válaszokat előre is köszönöm.

#lovaglás #ló #ló fenntartása #ló eltartása
2013. jan. 23. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
egy ló fenn tartása attól függ, hol tartod, otthon nagyjából 25-30 ezer havonta, de ez csak a kajája, ezen felül 6-8 hetente patkolás és körmölés ezt állatorvosa válogattja, plusz az oltásokat is állatorvos válogatja, a boksz minimum 4x3 méter, lovagolni nem egyik napról a másikra tanul az ember, de általában ha fizetsz akkor az edző házhoz megy, nem árt először lovat bértartásba vinni, hogy lásd hogy megy, ha otthon tartasz lovat akkor két lóban gondolkodj, lovat egyedül soha nem tartunk, reggeli, ebéd, vacsora kell a lónak, napi 1-1,5 óra mozgás, legelő se árt ha van, ha otthon van, akkor kell egy lovaspálya ahol lovagolhatsz, és nem árt, ha fedett is van, hogy ha tél van akkor is tudj lovagolni
2013. jan. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. jan. 23. 18:23
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, istállót célszerű fából építeni, tüzépen viszonylag olcsón hozzá lehet jutni
2013. jan. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!