Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A hörcsögöm 1 éves az orvos...

Lilike 10 kérdése:

A hörcsögöm 1 éves az orvos azt mondta hogy ivartalanítani kell . Ez igaz?

Figyelt kérdés
( nagyon féltem a hörim )

#féltés #hörimet
2013. jan. 23. 18:51
 1/3 Platypus ***** válasza:
100%

Keress másik orvost. Az ivartalanítás nagyon fontos dolog sok állatfajnál, de azért nem mindegyiknél. Hörcsögnél nem az és pláne nem "kell".

Hörcsögöknél nincs nem kívánt szaporulat, ha jól tartod őket, mivel magányos állatok és külön ketrec kell nekik. Amennyire én tudom, az ivartalanítás csak akkor csökkenti érdemlegesen pár betegség esélyét, ha fiatal korban történik, egy 1 éves hörcsög meg már nagyon nem az. És akármit is mondanak egyes orvosok, az altatás és a műtét ilyen kis állatnál kockázatos. Az ismerőseim körében már előfordult, hogy nem ébredt fel az állat az altatásból.

2013. jan. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Dehogyis nem kell, keress másik orvost, csak le a akart húzni 20.000Ft-al. Gusztustalanok az ilyen állatorvosok.
2013. jan. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ha egyedül tartod akor nem kell. Ha másikat tartasz mellette akkor nem árt, mert csak az ellenkező nemű hörcsögöt viseli el és akor az isten se akadályozza meg a szaporodást. Így lett nekem egyszer 46 db aranyhörcsögöm.
2013. jan. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!