Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy átlag ember hogyan tudna...

Egy átlag ember hogyan tudna egy orángutánt örökbe fogadni?

Figyelt kérdés
Nekem a kedvenc állatom az orángután! :) nagyon szeretem őket és lehet hülye az ötlet meg minden, de játszok a gondolattal, hogy mi lenne ha velem élne egy? Szóval mindent megadnék neki amire csak szüksége lenne.. (hiszen olyan majdnem mint egy kisgyerek) Szóval erre valami lehetőség szerintetek lenne? :) Vagy ez baromság? De a Németeknél meg volt egy család akinek pingvin volt...:D Komolyan! :)) Szóval nekem kellene egy orángután. :D

2013. jan. 29. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
sehogy
2013. jan. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 poet1 ***** válasza:
78%
Segitek. Gyere be a munkahelyemre és fogadd örökbe a főnököm meg pár kollegát. :D
2013. jan. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ááááá! :D Azok már túl nagy majmok lennének! :D Meg itt a környezetemben is van pár csimpánz! :D Nem, viccet félretéve már régóta a kedvenc állataim az orángutánok és tényleg nem vicc...de valóban lehetetlen, hogy nekem is legyen egy majmom...:( Akkor marad a nat.goe, meg a natural tv csatorna :D
2013. jan. 29. 15:38
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Simán megoldható, ha az állatkertben tartod. Időnként meglátogatod, esetleg megtanítják hogy kell bánni vele. Ő meg azt, hogy ugrálj a fán. ☺ Persze az ellátását te fizeted, hiszen a tiéd.
2013. jan. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Besenyő Pista bácsival értek egyet, no meg magammal.


Nekem is a kedvenc állataim a majmok (nem csak az orángután kifejezetten), de nem tartanék. Miért?

1. Ha lakásod van azért, ha házad akkor meg azért ne tarts. Gondolj bele, ha lakásod van, mindig sétálni kéne vinni, ha házad, akkor meg ott van az udvaron. Vannak rosszakaró pénzéhes emberek, akik csak simán összekotyvasztanak valamit, és kész a méreg. Aztán mi lesz? Feketepiacon szépen kaszálnak egyet.

2. Ez a legfontosabb pont: az orángután nem egy öleb! Az orángután vadállat. Most nem azt mondom, hogy le fogja tépni a barátnőd fejét ("u"), de akkor is, gondolj már bele. A vadonban a helye, hiába lenne nálad kicsi kora óta! A gének benne maradnak, márpedig ezek nem olyanok, hogy csak úgy kiiktathatod belőle.

3. Ha annyira szereted őket, bizonyára tudod, hogy az orángután (ellentétben a legtöbb majom fajtával) MAGÁNYOS! Ami azt jelenti, hogy MAGÁNYOS! A nőstány nem él a párjával, kizárólag a kölykével, ha pedig az felnő, egyedül marad. Nem tudom milyen időközönként, de tudom, hogy a hímmel van, hogy visszajárnak egymáshoz (gondolom új utódért vagy ilyesmi)

4. "Szóval mindent megadnék neki amire csak szüksége lenne...". Látod, már is itt van, hogy NEM tudnál neki megadni mindent, amire szüksége lenne, és nem is lehetne. Megadnád neki a mozgásteret? Megadnád neki a hangoskodást? Egy orángután nem kiskutya...

5. Max. fogadj egyet egy állatkertben örökbe, akit látoogathatsz, eltarthatod, de ez sem jó ötlet, mert bármikor lemehetnek az anyagiaid, és nem tudnál két élőlényt eltartani. Sokkal jobban tennéd, ha ezen az oldalon segítenél inkább: [link]

És mégegyszer, ne nyiss állatkertet, kérlek! Ha annyira szereted, akkor ne tegyél vele rosszat. Lehet, hogy fogságban születne (mert nem hiszem, hogy a vadonban akarsz egyet fogni magadnak), de akkor sem tudnál neki olyan életet, körülményeket biztosítani mint egy állatkertben.


NE TEDD! KÉRLEK SZÉPEN!

12/L

2013. jan. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12/L vagyok megint: Esetleg vállalj olyat (habárt azt inkább csak gondozóknak lehet), hogy állatkertben ha születik egy állat és az anyja pl. elhagyja, vagy valami, akkor otthon míg kicsi szépen eltartodd, nevelgeted. Ez egy nemes tett. Nem is egy példa volt már rá, hogy oroszlánkölyköt, kengurut, lámát, tevét stb. nevelt otthon egy ember, majd visszaszolgáltatta az állatkertnek, miután visszakérték, nagyobb lett, és társai már nem tudtak volna "eébánni" vele.
2013. jan. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*elbánni, bocs
2013. jan. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%
Másik lehetőség, hogy Borneóra vagy Szumátrára költözöl, ahol orangutánok vannak. Élhetsz akár velük is, amíg meg nem unod őket, vagy ők téged. Ezek után tedd fel magadnak a kérdést: van-e élet az oráng után?
2013. jan. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

12/L nek írom, hogy akik magukhoz veszik a kölyköket, azok nem az utca emberei, hanem kizárólag állatgondozók, akik értenek is hozzá.

Amúgy, az is megoldás, hogyha elmész a hozzád legközelebb levő állatkertbe önkénteskedni, majd utána csinálsz egy állatgondozói szakmát, és mész az állatkertbe dolgozni.

2013. jan. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!