Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyi hasznot hoz egy kis...

Mennyi hasznot hoz egy kis szarvasmarha, ha megveszem kicsinek, és felhízlalva eladom?

Figyelt kérdés
Takarmány árakat nem nézve, mert kaszálni árokparton is lehet, meg a szomszédok is hordják a füvet, egy kis szemest meg termelek itt annyit, hogy elég lenne. 4-nek lenne hely, ha jönne egy 800.000 Ft haszon belőle az már úgy jó lenne. 350 nap lenne a max, ameddig lehet, mert utána akkor jönne a következő. Ha bejönnének, akkor tudnék csinálni helyet még 4-nek, esetleg összesen 10-nek. Csak hogy ezt papírosan, vérvétel, isten tudja mi, mennyi lenne? Meg úgy hallottam, a törökök jó árba viszik ki őket. Erről árat tudtok mondani?
2013. febr. 7. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Kistermelők Lapja című újság vásárokról szóló rovatában minden hónapban megtalálod az aktuális felvásárlási árakat.

Érdemes venni az újságot,400 ft havonta.

2013. febr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, az nekünk jár már vagy 10 éve. Szüleim kezdték, de megvesszük mai napig. De egy átlagos áron jelenleg 600 Ft-ért lehet eladni kilóját, ha kiszámolom, hogy megveszem 50-ért a borjút, tartom 350 napig, az kb 400 kg-os lesz, az 240.000 Ft/ tehén, de hogy most a papírok pl mennyik meg ilyeneket nem tudok. Ennyire gondolom támogatást se adnak, meg nagyobb a kinlódás vele, mármint a pályázattal. Meg hallottam olyat, hogy a török 1000ft-ért viszi kilóját. A szürkét meg még többért. De hogy most az én 4 db-ommal foglalkozna-e az kétes. Van ismerős, aki nagyba nyomja, de neki több száz darab van, meg neki van több száz hektár legelője, vagyis bérli a nemzeti parktól. Neki vagy 60Ha van, és bérel még közel 250-et. De ő ezekkel foglalkozik, rackája van, szürkéje, magyar tarkája. Több száz mindegyikből. Neki így megéri, több milliós támogatásokat kap. De hogy most azt így kicsibe megérné-e nem tudom, ő meg ahhoz túl jómódú, gazdaG, hogy nekem segítene csak annyiban is, hogy drágábban el tudjam adni.
2013. febr. 7. 15:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Megkérdezem a szomszédot,ha akarod,bár Ő tejelő marhákat tart.Van engedélye és háztól is értékesít tejet.
2013. febr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én nem kínlódnék fejéssel. Csak hízlalással. Az hamarabb hozza az árát meg. Meg nincs se gépem, se feszerelésem
2013. febr. 8. 17:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne kamuzzál!


Ha van ismerős aki nagyban csinálja, akkor már régen megkérdezted volna tőle!

2013. aug. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!