Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen érzés a macska/kutya/st...

Milyen érzés a macska/kutya/stb tulajdonosoknak, amikor szembesülnek azzal, hogy alapvető információkat nem tudnak az állatkáikról?

Figyelt kérdés

Azért vetőödd fel bennem a kérdés, mert olyan sűrűn találkozni ilyennel. Valamikor vannak olyan emberek akik egyértelmű dolgokat nem tudnak maguktól értelmezni. (például, miért sír a macskám amikor felemelem?") De lehet, hogy csak én okoskodok, de én azt gondolom, hogy ezekre túl egyszerű a válasz, amgától is rájön az ember.

Illetve még olyanokra is gondolok, mint pl nem tudják, hogy (vagy nem érdekli őket)

- a tengerimalacot párban kell tartani és nem szabad állandóan zöldséggel etetni

- a kutyának nem elég ha egész nap döglik, aztán csodálkoznnak, hogy miért "hülyül" meg (többször olvastam egyes válaszadók is kikeltek magukból, hogy miért nem vizsgáztatják a kutyatartást)

Stb...


2013. febr. 10. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Hát sok állattartó meggondolatlanul, felelőtlenül vállal kisállatot. Nem olvasott utánuk, nem csinált semmit, hanem hipp-hopp állatka kell, aztán már hozzák is. Ha nem is vizsgáztatni kellene, de legalább kicsit szigorítani a feltételeken.
2013. febr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%

A reakciókból ítélve biztos sz.r érzés. Én nem szoktam senkit bántani, de akkor már bennem is felmegy a pumpa amikor valaki azért jön ide, hogy ossza az észt, aztán elég hamar rá kell jöjjön, hogy bizony alapvető tudásbeli hiányosságai vannak. De szerintem a legrosszabb még mindig az, amikor valaki a legnagyobb magabiztossággal nyomja az ostoba válaszokat...


Annak, aki nem állatokkal körülvéve nőtt fel, minden új. Ez nem probléma, kérdést feltenni jó dolog, csak ne neki álljon feljebb, ha olyan választ kap, ami nem tetszik.

2013. febr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%

Az emberek sokszor nem ismerik el, hogy valamit nem jól csinálnak és ezzel kínozzák az állatokat.

Amúgy én minden állat tartását vizsgához kötném és súlyosan megbírságolnám azt, aki ezt figyelmen kívül hagyja. De nem hiszem, hogy a közeljövőben megvalósulna.:(

2013. febr. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos, hogy felfogják. Talán kevés ember megérti és elszégyelli magát és változtat. De a legtöbben ugyanazt fogják csinálni mint eddig és meg vannak róla győződve, hogy az úgy jól van.
2013. febr. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!