Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Madárpóktartás?

Madárpóktartás?

Figyelt kérdés
Madárpókot szeretnék tartani. Pontosan egy brachypelma albopilosum ha jól ejtettem ki. kezdő vagyok szóval egy két tippet :) azért választottam ezt mert nem mar békés és olyan kis aranyos :D meg csakúgy.
2013. febr. 14. 19:54
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A nemeket (Brachypelma, Grammostola, Poecilotheria, stb) nagy kezdőbetűvel kell írni, egyébként jól írtad le. :) Minden pók marhat, ez egyedtől függ, az én albo-m kifejezetten agresszív. :D De azt mondják, a Brachypelmák szelídek. :) Ha kisebb pókot veszel, érdemes kicsi terkóba tenni, hogy ne tévedjen el, és megtalálja az eleségállatot, és ahogy a pók nő, úgy kell fokozatosan nagyobb helyre tenni. Kókuszrost, vagy virágföld (esetleg ennek keverékei) jó lesz talajnak, fontos, hogy figyelj a párásításra, mert a madárpókok hamar kiszáradhatnak. Vedléskor még több párára, vízre van szükségük, hogy ne szoruljon a régi bőrébe. Ha látod, hogy a pók potrohának teteje sötét, fekete folt van rajta, esetleg tépkedi a szőrt a fenekéről, akkor vedleni készül, ilyenkor ne adj már neki kaját, és mint írtam, párásíts. A legjobb táplálék a csótány, de adhatsz neki tücsköt, lisztkukacot is. Ezeket kereskedésben, vagy szaporítónál vedd, mert ott szinte biztos, hogy nem fertőzöttek fonálféreggel, ami sajnos az egész pók-állományt ki tudja nyírni. :/

16/L

2013. febr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!