Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A keltetés most kezdtem most...

Bné Magdi kérdése:

A keltetés most kezdtem most indítottam el a gépet du 13-órakor io-200-as meddig kell üresen járatni-a tojásokat már berakáskor is meg kell -e lámpázni. Tyuktojások a keltető közepébe öntöttem a vizet elég?

Figyelt kérdés
2013. febr. 18. 17:38
 1/1 anonim válasza:

valamikor keltettünk nagy gépben, 1-2 nappal előbb már jártak a gépek az biztos. A lámpázás 2 hetente volt, úgy emlékszem. Gondolom, ha a tyukocska ült már a tojáson, akkor hamarabb ki fog kelni :)


a lényeg az, hogy a tojások mozgatva legyenek 4 óránként, a pára és a hőfok stimmeljen. a kelést megelőző pár nap az ÖNHŐ miatt nagyon eltérő lesz, vigyázni kell, nehogy befulladjanak, illetve túlmelegedjen. ennyire emlékszem. és arra, hogy milyen édesek a kiscsibék...

2013. márc. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!