Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen haszonállatot lenne...

Milyen haszonállatot lenne értelme tartanom?

Figyelt kérdés

Már régóta gondolkodom az állattartáson, nagyapám sajnos meghalt, így örököltem egy házat, istállót, traktort, 2ha szántóföldet, valamint 10ha szántóföld, ami jelenleg ki van adva, de ezen lehet változtatni. Jelenleg gyári munkás vagyok minimálbért keresek, számomra bőven elég lenne, ha ugyanennyi pénzt meg tudnék termelni magamnak.

gondoltam disznókra, nyuszikra, kecskékre, tehénre, de nem tudom mi érné meg, és mi az aminek a tápját akár meg is tudnám termelni ekkora területen?


amúgy 25 éves vagyok és 20 éves koromig falun éltem és van róla fogalmam mit vállalnék, úgyhogy az okoskodó leszóló, sok munka van ám azzal meg hasonló dolgokat írogatni vágyók, ne is terheljék magukat könyörgök:)



2013. febr. 23. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Disznó, tehén, nyúl szerintem.
2013. febr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát ha van földed, munkaeszközeid, akkor igazából a marha tenyésztés a legnagyobb üzlet. Persze sok idő és munka, de kezded néhány állattal, és minden évbe egyre több és több, így milliókra tehetsz szert néhány éven belül.
2013. febr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha jól csinálod, akkor jó pénzt ki lehet venni a dologból.

12 ha föld jó sok, kukoricát termelnék egy jó részében, meg valami gabonát és marhát meg sertést tartanék.

De mielőtt belekezdesz, gondold végig, hogy biztos akarod-e. Nem olyan lesz, mint a gyárban dolgozni. Nem mehetsz el szabadságra mondjuk, mert az állatokat mindíg gondozni kell, meg állandóan idegeskedsz, hogy milyen lesz a termés, mert ha száraz és csapadékmentes év lesz, akkor alig lesz termés és könnyen minuszos lehet az éved. Nagyot lehet szakítani ezzel a gazdálkodással, de nagyot is lehet bukni.

És persze kell egy alaptőke az elinduláshoz, hogy bírd művelni a földet és tudj venni pár állatot.

Traktor tankolása, meg javítása rengeteg pénzt el tud vinni, meg neked is sokat kell dolgozni és az elején nem is látsz pénzt belőle, csak bele kell fektetni sokat. Na meg az sem árt, hogy tudd kezelni a traktorokat, mert nem olyan egyszerű, hogy beleülök és megyek.

Ha mindezt vállalod és tudod teljesíteni, akkor belefoghatsz, az éhezéstől nem kell tartanod, mert saját részre azért akkora területen tudsz termelni elegendő élelmet, meg 2 sertést hízlalni saját részre.

Sok sikert kívánok neked hozzá, ha belefogsz.

2013. febr. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!