Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szabad kígyót tartani a házban?

Szabad kígyót tartani a házban?

Figyelt kérdés
Tegnap este találtam egy folyónál egy nagyon hosszú kígyót legalább 1,5 méter. Nagyon megtetszett és hazavittem. Szerintetek baj lesz ha kiderül hogy egy kígyó van a szobámba ???

2013. febr. 25. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha vizisikló akkor nagy baj,mert védett.
2013. febr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ritacoronita válasza:
100%
vidd vissza nem is egészséges meg ki tudja milyen fajta
2013. febr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem vízisikló !!! nem tudom hogy mi de megmutattam az egyik állatorvosnak azt mondta hogy nem vízi sikló !!! Akkor tarthatom otthon ?
2013. febr. 25. 14:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nem tarthatod otthon, el kell engedned. Nem a típusával van baj, hanem, hogy vadon találtad, magyarul kiszakítottad a természetes élőhelyéből, ami nem csak, hogy állatkínzás, de emberileg belegondolva is nagy szemétség, és nagyon rossz lehet annak a kígyónak. Olyan, mintha téged hirtelen lesittelnének... Valószínű be fog depizni is a kígyó, és nem fog nálad hosszú életet élni...


Ha kígyót akarsz vehetsz pár száz forintért bármelyik állatkereskedésben. Siklónak több alfaja tartható, meg más egyéb fajták is, nézz utána. De ne vadon állatot zárj be, mert annál önzőbb cselekedet nem létezik...

2013. febr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
akkor visszaviszem most ! köszönöm a válaszokat
2013. febr. 25. 15:03
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Nagy valószínűséggel nem vadon élő kígyó volt,mert még téli álmot kéne aludnia.
2013. febr. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 okoska31 ***** válasza:

1,5 méter? szép darab.


legközelebbre jelezném, hogy Magyarországon is él vipera (mérges kígyó), és persze bárkitől kiszökhet mérges kígyó, aki tart ilyet....


ha nem ismered fel, nem igazán érdemes megközelíteni sem...


ja, és lehet kígyót tartani, ahogy írták előttem amit boltban veszel (azaz jó sansszal már fogságban született), de nem szabadon a szobádban, hanem terráriumban - megfelelő felszereléssel (pl. szükség lehet melegítőlámpára, hogy mást ne mondjak...)


kicsit nézz/kérdezz utána, ha már feltétlenül kígyót szeretnél.


Ja, és beszéld meg a szüleiddel!!!!!

2013. febr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Magyarországon minden hüllő és kétéltű védett állatnak számít
2013. febr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Platypus ***** válasza:
76%
Fotózd le és töltsd fel ide a képet. Tényleg lehet kidobott háziállat, mert ilyenkor az őshonos kígyók nem nagyon flangálnak a szabadban. Ha mégis őshonos, akkor engedd el minél előbb. De ha történetesen nem az, akár meg is tarthatod. Ha nem veszélyes és nem CITES köteles faj, akkor teljesen legális. Ez persze nagyon nem olcsó dolog, egy ekkora kígyónak hatalmas terrárium kell, UV lámpa, fűtés, élő rágcsálókat eszik, lehet hogy súlyos beteg a kinti hőmérséklettől és kezeltetni kell...stb.
2013. febr. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!