Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Előfordult már veletek, hogy...

Előfordult már veletek, hogy csalódtatok magatokban, mert rájöttetek, hogy eddig rosszul bántatok az állatokkal?

Figyelt kérdés

Velem igen. Kiskoromtól kezdve, mindig is természetmániás voltam, imádtam, imádom az állatokat és a természetet. Háziállatok között nőttem fel, kertes házban, nem volt egy olyan év amikor nem lett volna a háznál állat.

Egyszer, kb 10 évesen kaptam egy tengerimalacot. Ő 3 év alatt elpusztult. Akkor senki se tudta miért... Most már tudom, telenyomtuk zöldséggel. Pluszban magányos volt, nem volt társa. Persze, 10 éves voltam, senki nem tudott semmit a tengermimalac tartásról... Hát, nem jól tartotuk.

A másik állat, amit sajnálok a macskám. Ő az én cicám, a saját cicám volt. Gondoztam, szerettem, de azt nagyon sajnálom, hogy főleg a halála előtti pár évben úgy érzem, nem figyeltem oda rá eléggé. Amikor elpusztult én nem voltam jelen. És amikor megkaptam a rossz hírt, akkor elsírtam magam, de a részletekre nem voltam kíváncsi. Egyszerűen nem akartam tudomásul venni. Na hát már ezt is bánom. Nekem azt mondták, hogy "csakúgy" elpusztult, egyszer csak eldőlt és annyi lett neki. Azóta eltelt 2 év, és rémtörténeteket gyárt az agyam arról, hogy talán nem is halt meg, csak eszméletét vesztette. :S

A többi állatot is sajnálom, mert utólag úgy érzem odafigyelhettem volna rájuk jobban.

Jelenleg két macska lakik a házban, és "szerelmes" vagyok beléjük. :) Szeretnék egy tengerimalac-párt, mert jóvá akarom tenni a múltban történteket...


2013. febr. 25. 16:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem kell malacokat venned ahhoz, hogy jóvá tedd amit tettél, az a lényeg, hogy megbántad, de nem kell, hogy ezen emészd magad.
2013. febr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nem szükséges a tengerimalacot párban tartani, amennyiben napi 3-4 órát tudsz a társasága lenni. az én 8 éves Eduárdom most is a hasamon héderezve figyeli a monitort... az sem baj, ha telenyomod zöldséggel, hiszen arra van szüksége, meg rengeteg sok c vitaminra, mivel a szervezete nem tudja előállítani magának... 1 szabály van, puffasztó kaját nem szabad neki adni, valamint a tesco minőségű zöldségtől, a benne lévő vegyszerek miatt kaphat mérgezést...
2013. febr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!