Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Fekete pióca szerű, de annál...

Fekete pióca szerű, de annál sokkal kisebb (1mm-1cm hosszú) állatokat találok állandóan a fürdőszobában! Mik ezek? Hogy kerülnek oda? És hogyan tudnám száműzni őket onnan?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron teljes fürdőszoba felújítás volt nálunk, és kád helyett zuhanykabin lett beállítva.

Azelőtt sosem találkoztam ilyen állatokkal, de a felújítás óta észrevettem h ezek a kis fekete piócához hasonlító de sokkal kisebb (kb 1mm-1cm hosszú) kis férgek, vagy nem is tudom hogy nevezzem őket, a zuhany kabin alsó oldala és a zuhany tálca közötti nagyon pici kis sávban tanyáznak.... ha valaki zuhanyozik és több víz kerül oda akkor előjönnek és vígan Hawaiioznak.... amúgy iszonyatosan kivagyok tőlük, mert irtózom az ilyen kis állatoktól, pláne h a fürdőszobában lakoznak... Nem szeretem bántani az állatokat (olyannyira h miattuk vegetáriánus is vagyok), de sajnos őket nem tűröm meg ott, így hetente egyszer ki szoktam áztatni az összes zugot domestossal... tudom morbid és nem szívesen teszem, de ha nem tenném, már tuti elárasztották volna az egész zuhanytálcát.

Viszont úgy néz ki még ez sem elég mert hétről hétre folyamatosan jönnek és szaporodnak... nem tűnnek el...

Már nagyon unom a jelenlétüket és a pusztításukat mert persze sajnálom is őket.

Van valakinek ötlete h mik lehetnek ezek? És miért pont a zuhanykabin és a tálca közé szaporulnak állandóan? Volt már valaki hasonló helyzetben?

Hogyan tudnám őket végleg eltüntetni onnan?

25/L


2013. márc. 18. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Valamilyen fonál féregnek tűnik a leírásodból.Csak az a kérdés milyen szerves eredetű anyaggal táplálkoznak,vagy esetleg paraziták,esetleg nagy a kosz a zuhany alatt és penészes minden mert szivárog a víz stb.
2013. márc. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Ugyanez van nekünk a wc-ben,nem tudom honnan jöhetnek.

Apukám már minden lyukat betömött,a csempék közt.

Nem tudjuk honnan jönnek.

Olyan hosszúkás,könnycsepp piócás alakúk van....undorítóak!

2013. márc. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Hát nem tudom... penész nincs nálunk sehol.. a zuhany tálca alatt bármi lehet, de nem onnan jönnek.. a zuhany tálca tetejére van szerelve a 2 üveg fal és az alatt amelyik alatt az ajtaja van egy kb 5cm-es fém léc ami tulajdonképpen az ajtó kerete és az illeszkedik közvetlenül a zuhanytálcára... a kis állatok pontosan az ajtókeret és a tálca között tanyáznak.. remélem érthetően írtam :))

Igen, ezen már én is gondolkoztam h vajon mivel táplálkoznak, és hogy bírják ezt a domestot kiképzést...

egyébként nem kifejezetten fonalféregnek tűnnek, nem olyan kacskaringós a testük, inkább kevésbé hajlékony, mint a százlábúnak, viszont nincs lába...

2013. márc. 18. 12:39
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen az én tesóm is mondta h ki kéne rendesen szilózni minden rést... de ha ez sem fog segíteni... köszi Neked is a választ! :)
2013. márc. 18. 12:42
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A lefolyótisztítást próbáltad már? Lehet, hogy ott tanyáznak. Itt azt írják, hogy "drain fly" (csatorna légy)

[link]

lehet, és a lefolyó tisztítására eltűnik.

[link]

Remélem sikerül kinyírni őket. Végigolvasva a kérdést, kedvem támadt takarítani :D


(Egész más: domestos helyett jó a bórax is, ha a folyóban a halakat is szereted :) utóbbi lebomlik)

2013. márc. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

ez nagyon hasznos volt, köszönöm szépen! mindenképpen veszek bóraxot! :)

Köszönöm és jó takarítást :))

2013. márc. 18. 13:05
 7/10 A kérdező kommentje:
Úristen és tényleg! Olyan lepkék is vannak, de azok olyan cukik! azta! ez tényleg nagyon hasznos volt még egyszer köszi! :D:D:D
2013. márc. 18. 13:08
 8/10 abatox válasza:

A rovar vélhetően ezüstös pikkelyke. Fürdőszobákban, nedvesebb nyirkosabb helyiségekben gyakran előfordul. Teljesen ártalmatlannak tekinthető, kárt ritkán tesz bármiben is.


Üdvözlettel:

Abatox

2013. jún. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szia! Én épp ma találkoztam ilyen kis kukacokkal vagy férgekkel, mint amilyet leírtál...Csak, hogy én a fogkefetartóban!!! Ritkán szoktam kiöblíteni, már egy ideje nem tettem.Reggel láttam,hogy a fogkeféről lecsurgott víz van benne, mondom kiöntöm és kifertőtlenítem, akkor láttam meg,hogy valami fekete,kb 1cm-es hosszúkás valami van a tartóban...Ráadásul mozgott...Szörnyen megijedtem,valami gusztustalan kis izé ott tanyázott....Szerintem ez a vízből jön,nem?
2013. okt. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ez egy szúnyogfajta. Persze nem csíp, de a lárvái vízben kelnek ki.

Ennek a fajtának éppen megfelel a csatornában lévő kevés lefolyóvíz.

Koleszban, uszodában mindig látni ilyeneket. Nálunk itthon szerencsére nincsenek. De az uszoda zuhanyzójában már teljesen megszoktam. :)

2015. júl. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!