Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ajánlanátok olyan házi állatot...

Ajánlanátok olyan házi állatot lakásba, amit mondjuk hetente 2 napra magára lehet hagyni (persze úgy hogy hagyok neki megfelelő mennyiségű kaját meg vizet)?

Figyelt kérdés
2013. márc. 22. 21:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Halak, kígyó.
2013. márc. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
kb azt jelenti, h minden hétvégén elutazol... ilyen életvitel mellé nem való háziállat szerintem
2013. márc. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
Persze , a kutyán kívűl szinte minden , még a macska is , persze nyilván úgy ha veszel mellé egy társat is
2013. márc. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
madárpók
2013. márc. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A hüllők a legalkalmasabbak erre
2013. márc. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Szia!


Az aranyhorcsogot ajànlom neked, ha szereted a szormòkokat, hiszen o egy magànak valò kis golyhò, nem igényel tàrsat, sot, utalja oket, igen onàllò.

Gondolom, albis lehetsz, ha hetente 2 napra elutazol, az a hétvége, amikor hazamész. Igy volt horcsogom nekem is, mielott hazamentem, kitakaritottam a ketrecét, hagytam neki "boségtàlat" (o még raktàroz is), kapott friss vizet golyòs itatòban, ennyi. Amikor vasàrnap esténként visszaértem a lakàsba, szòltam neki az ajtòbòl, mire beértem a szobàba, màr ott figyelt a ketrec ajtajànàl. Még a nevére is hallgatott, nagyon aranyos és okos volt, és sokàig is élt, hàrom évig. Màr be is fejeztem az egyetemet és otthon laktunk, mikor meghalt szegény, végelgyengulésben, teljesen belassult, megoszult és a végén màr csak aludt.

Nagyon szerettem ezt a kis lakòtàrsamat; voltak màs, humàn lakòtàrsaim is, ok is nagyon bìrtàk (hétvégén tobbnyire ok is hazajàrtak).

Mikor hosszabb szunet jott, akkor persze hazahoztam, IC-n utaztunk, s mivel oda nem vihettem volna fel, egy sporttàskàba dugtam ketrecestul. Télire is hazahordtam, mert nagyon hideg volt az albérlet. Akkor szàllìtottam, mikor még arànylag jo ido volt, és aztàn csak tavasszal vittem vissza ùjra.

Viszont ìgy utòlag belegondolva, kicsit veszélyes volt otthagyni, merthogy még ot kovetoen, otthon kaptam egy màsik horcsogot, aki ugyanabban a ketrecben lakott, és egyszer ugy beakadt màszàs kozben, hogy ha nem vesszuk észre és szabaditjuk ki, ott halt volna meg. Egy ismerosom pedig, mint a papagàjokat szokàs, letakarta egy pléddel a horcsoge ketrecét, de kilògott valami fonaldarab belole, amire szerencsétlen horcsog éjjel felakasztotta magàt - nyilvàn nem ongyilkossàgi szàndékkal, de mégis szomorùan végzodott a torténet.

Szòval ilyesmikre azért gondolni kell, és vigyàzni, hogy lehetoleg ne torténjenek meg, amig nem vagy ott (meg egyébként se).

Amugy, szerintem is tobbféle àllat kibìr két napot egyedul a lakàsban, példàul a macska is, bàr nekem személy szerint nem lenne szìvem a sajàt macskàimat egyedul hagyni, pedig ott lennének egymàsnak, de akkor sem.

Madarak pàrban, horcsog szerintem a legjobb erre, meg hàt, ahgy irtak masok, a hullok, halak... Hullokrol nincs tapasztalatom, egy akvàriumot osszehozni ès fenntartani pedig nem egy olcsò mulatsàg, ha valòban diàk vagy, ahogy gondolom, meg a koltoztetése is maceràs.

De ettol még miért ne lehetne kisàllatod, hiszen hol van az kobe vésve, hogy aki kimozdul otthonròl, annak màr nem is lehet? Ugyan màr.

Vagy pedig egy kistestu kutyàt szerzel be, akivel konnyen tudsz utazgatni. A kutyàk ezt még élvezik is.

2013. márc. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%
természetesen sokféle állat kibír heti (!) két napot egyedül, de egyik se lesz túl boldog tőle. és veszélyes is mert ha valami bajuk esik, senki nem nyitja rájuk az ajtót. az állattartés nem annyit jelent, h nem pusztul el a felügyeleted alatt. az vállajon állatot, aki nem hagyja magára v viszi magával. a kérdező kb kollégista életmódot folytat, ez egy állatnak sem ideális
2013. márc. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%
Utolsó előtti! Te képes lennél magára hagyni egy hörcsögöt két napig?! Szerintem ilyen életmódhoz a halak, a pókok, vagy a hüllők jöhetnek szóba.
2013. márc. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A halak semmi képpen nem mert őket minden nap meg kell etetni és egyszerre nem szabad sokat mert leülepszik
2013. márc. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nos igen, valóban albis vagyok, ezért kérdeztem, és nagyon szeretnék magam mellé egy kis állatot, ezért kérdeztem. Egyébként köszönöm a hozzászólásokat
2013. márc. 25. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!