Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ajánlanátok olyan házi állatot...

Ajánlanátok olyan házi állatot lakásba, amit mondjuk hetente 2 napra magára lehet hagyni (persze úgy hogy hagyok neki megfelelő mennyiségű kaját meg vizet)?

Figyelt kérdés
2013. márc. 22. 21:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Esetleg ékszerteknősök. Csak fontos, hogy az akváriumnak legyen teteje, mert mi többször jártunk úgy, hogy kiugrottak :D ideális az olyan üvegtető, amin van pár kör alakú lyuk, így szellőzik is. Természetesen megfelelő helyre kell tenni az akváriumot, pl. ne tűző napra. Mi minden nap etettük a teknősöket, aztán egyszer nem értünk haza időben és kérdeztük az állatorvost, hogy kibírják-e, vagy felhívjuk a szomszédot, hogy menjen át. Az állatorvos nevetett rajtunk, azt mondta sokan heti 1-2 alkalommal etetik csak őket és az is megfelelő nekik, nem kell naponta. Szóval ha 2 napra magukra hagyod őket nem lesz semmi bajuk. :)

Viszont hátránya, hogy sokat nem lehet kezdeni vele, simogatni sem tudod. De én nagyon szerettem őket, az íróasztalomra tettem (nem is haladtam soha semmivel, mert néztem, ahogy úszkálnak). Nyáron pedig esetenként kialakítottunk nekik a homokban kis tavat és tengerpartot, elkerítve és kint napozhattak. Persze ott ültünk velük a macskák miatt, de amúgy kellemes időtöltés volt. És nem kerül annyiba, mintha egy halas akváriumot akarnál növényekkel és mindennel. A takarítása is egyszerűbb.

2013. máj. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ja amúgy lehet velük játszani, mert követik az ujjad, és éjjel hallod, ahogy feljönnek levegőért vagy időnként hirtelen úszkálásba kezdenek és lubickolnak. Nem hangosak, nem keltenek fel, csak ha mondjuk nem tudsz aludni vicces és pihentető hallgatni őket. :D
2013. máj. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Teknősök, kígyók vagy madárpókok.
2017. dec. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!