Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi történik a hangyákkal, ha...

Tanárúrkérem kérdése:

Mi történik a hangyákkal, ha beszippantom a porszívóval?

Figyelt kérdés
2013. márc. 27. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
cunami
2013. márc. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Be lesznek szippantva a porszívóba...
2013. márc. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Sokkot kapnak.
2013. márc. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Ha esetleg túlélik az utat a porszívó belsejébe, akkor ott purcannak ki nagy valószínűséggel. Esetleg egészük, vagy egyes részeik fenn akadnak a szűrőn, és ha sokáig a porzsákban kell tanyázniuk, akkor eleve végelgyengülésben elhaláloznak. Azon százalék, amely mindezt túléli, és a porzsákból kikerülve új életet kezdhet, már igazán megérdemelne valami kitüntetést... vagy legalább megfilmesítést. A "kis hangya és a porszívó visszatér" vagy valami hasonlót... De mivel nem értek a témához, azt nem tudom, hogy mik egy a bolytól messzire elszakadt hangya esélyei.
2013. márc. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen porszívód van. Ha "vizes", akkor nyilván megfulladnak.

Ha porzsákos, akkor vagy addig mászkálnak a hulladék között - már amennyire ott tudnak -, amíg éhen/szomjan nem halnak, vagy pedig ha régi típusú porzsák, akkor a szeméttel együtt kiöntöd őket a kertbe/kukába, ahonnan aztán szintén megpróbálnak elmászkálni.


Úgy tudom a hangyák felismerik egymást, tehát nem valószínű, hogy befogadja őket egy új boly. (Bár lehet, erről még nem olvastam igazán tartalmas leírást, lehet nem is nagyon kutatták.)

2013. márc. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

23:10 vagyok

A felismerést úgy értettem, hogy ha találkoznak egy másik hangyával, akkor tudják, hogy ahhoz a bolyhoz tartozik-e, amelyikhez ők, vagy idegen hangya.

(Azt nem tudom, hogy megismerik-e egymást, tudják-e ki kicsoda. :D)

2013. márc. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A hangyák nagyon rövid idő alatt kiszáradnak ha nem tudnak visszatérni a bolyba, ahol páradús környezetet alakítanak ki maguknak.
2013. márc. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem egy porszívó porzsákja tele van a hangyák számára hasznosítható táplálékokkal, szóval egy darabig simán eléldegélnek ott bent, és elég ügyesek abban is, hogy megtalálják a kiutat. Ha a hatodik emeletre képesek felmászni a falakban kialakított kis járataikban, akkor nem féltem őket attól, hogy ne tudnának kimászni egy porszívóból. Amúgy meg elég szívós kis lények :)
2013. ápr. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!