Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen helyzetb...

Mit lehet tenni ilyen helyzetben? Valaki járt már így?

Figyelt kérdés
A dolog kb. 4 hónapja kezdődött. a szomszédom kutyája folyton felturja a kerítést és ez már többször majdnem az én kutyám életébe került. mert ő nagyobb termetű és ahogy menne át a lukon nem fér át és a nyakörve meg akad a drótban se tovább se vissza nem tud menni. a kerítést ráadásul mi építetük holott az a szomszéd kötelesége lett volna. nem érdekli mit csinál a kutyája. bezeg ha az én kutyám át jutna hozzájuk és elkapná a csirkéjét lenne felháborodás. ráadásul már a hátsó szomszéd kerítését is megkezdte, ahol egy staf van, embert nem bánt, de más kutyákat igen. és félek, hogy valahogy átjutt a kutyám vagy a staf jönát és hát abból mindenki tudja mi lenne. már ott tartok hogy éjszakára megvan kötve a kutya pedig ezzel öt büntetem pedig nem érdemli. de tegnap éjjel ott is ásott egy lukat és megint majdnem megfulladt a kutyám. hajnal háromig kint voltam a szakadó esőben mire befoltoztam a lyukat. pénzünk arra most nincs, hogy új kerítést csináljunk. ráadásul az az oldal az ő kötelesége lenne hogy meg csinálja. az meg oldás lehet ha azon az oldalon végig a kerítés mentén villany pásztort teszek? vagy valami más javaslat?
2013. ápr. 3. 08:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
jegyzőnél tehetsz bejelentést, hogy a szomszéd kutyája veszélyt jelent rátok (a tulajdonodra, a kutyádra, stb). a villanypásztor meg igen, meg fogja fogni.
2013. ápr. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
sajnos jegyzőhöz hiába mennék mert a kedves szomszédot rokoni szálak fűzik a polgár mesterhez. így nem tenének semmit, ahogy 10-en akárhány éve se amikor nem csinálták meg a kerítést. abból nekem nem lehet bajom ha felteszem a villany pásztort? semmi jogi következménye nem lehet, ami számomra nem kedvező? gondolok itt arra, hogy ő jelent fel engem a jegyzőnél, mert esetleg a kutyájának v.mi baja lesz?
2013. ápr. 3. 10:50
 3/13 anonim ***** válasza:

a jegyzőnek is van felettese! ha nem vizsgálja ki a dolgot, akkor említsd ezt meg neki. kötelessége eljárni ilyenkor! mi lesz, ha megharap valakit az a kutya? ha tettél hozzá bejelentést, és ő nem járt el, és emiatt valaki megsérül, akkor úgy meg fogják rángatni, mint annak a rendje...


a villanypásztort a saját telked köré felhúzhatod, ez nem ugyanaz, mint mikor áramot vezetsz a kerítésbe :) max annyi, hogy a más kerítésére én nem szögelném fel, de ha külön versz le neki karókat a kerítéstől 10-15 centire, akkor senkinek semmi beleszólása nincs. a kutyájának meg nem lehet baja tőle, mert az állatoknak való villanypásztor csak kellemetlen a jószágnak, de agyon nem fogja csapni.

2013. ápr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Sajnos a polgár mester közvetlen rokona, így hiába mentek anyámék akkor is a jegyzőhöz nem történt semmi. én is úgy gondoltam, hogy le verek oszlopokat és arra teszem fel a villany pásztort. a kutya nem veszélyes, nagyon szép és kedves tacskó keverék. alapjáraton nincs vele bajom. gondolom, hogy azért is tur mivel hogy a vérében van. meg mert 4 hónapja kb. lett egy új macskájuk ami olyan nagyra nő és azóta szegény úgy le van tojva, hogy sajnálom is. de a kutyám élete fontosabb, és nem fogom, hagyni, hogy megfulladjon vagy össze akadjon a staffal. most ment el az állatorvos nem rég és meg nyugtatott hogx még időben kiszabadítottam, de ha 10 percet kések komoly károsodása lehetett volna vagy rosszabb. közöltem ezt a szomszéddal is mire ő azt felelte, hogy nem ő dugta a kutya fejét a lukba. az én kutyám nem szökös, ö nem piszkálja a kerítést, de én még nem láttam kutyát aki nem próbált volna a másik kutya után menni. de azt hiszem ebből most már komolyan tanult mert ennyire még soha nem tojta össze magát, ahogyam én se.
2013. ápr. 3. 11:39
 5/13 anonim ***** válasza:

tök mindegy, hogy mekkora kiskirály a faluban a jegyző, van felettese (nem a polgármester) és kötelezettségei is. ha írásban jelentették a szüleid az esetet és nem járt el, akkor meg lehet leckéztetni.


villanypásztorból van már kifejezetten kutyáknak való, kis teljesítményű is. érdemes olyan drótot venni hozzá, ami színes, vagy szalagos, így biztosan jól látják a kutyák, és el fogják kerülni az első csípés után.

2013. ápr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretem az állatokat , nekem is van 2 kutyám 2 macskám de amikor nálunk szedte szét a kutya kerítést ( mert a mi kertünk is el van kerítve , hülye szomszéd miatt) 3x megkértem a tulajdonosát , hogy csináljon valamit , kiröhögött onnantól kezdve ha meglátom a kutyát kővel , lapáttal amivel érem adok a pofájára, de nekem meg kellett kötni a kölyök kutyám mert 1x kiment az utcára és sem a jegyző sem a polgármester nem tesz semmit.
2013. ápr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

na, akkkor meg egyszer: a jegyzonek is van felettese, meghozza a megyei fojegyzo a kozigazgatasi hivatalban.

ha bejelentest tettel irasban, es a jegyzo nem jart el, akkor hozza lehet menni panaszra.

meg annyit, hogy ilyen esetekben legalabb egy fotot mellekeljetek a bejelenteshez. vagy egy felvetelt, ahogy a kutya eppen atbujik. akkor mar biztosan nem fognak atsiklani folotte.

2013. ápr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*videofelvetelt
2013. ápr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
nálunk tényleg az a helyzet, hogy tényleg sz*rnak a dologra és se időm se energiám nincsen most jegyzőhöz meg minden hova rohangálni, meg feleslegesnek is tartom, mert nem ez az elsö ilyen jellegű próbléma és ott sem történt semmi csak egy esetnél, de a fél falu utál is minket azóta. mindegy holnap felteszük a villany pásztort és ezel akkor megoldodik remélem ez a probléma. lesz ennek még böjtje a szomszéd számára abban biztos vagyok. mivel a nyár vége felé elköltözünk, megakartuk a nyáron csinálni a kerítést, de ezek után biztos, hogy nem. az újlakok pedig nem lesznek ilyen elnézöek azt tudom. és vissza fogják sírni azt, az időt amikor még mi voltunk a szomszédok.köszönöm a válaszokat
2013. ápr. 5. 11:11
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod megoldani, mert nincs kedved rohangászni, akkor viseld, és ne panaszkodj itt nekünk.


Komolyan elegem van az ilyen tehetetten tutyimutyi beszari emberekből!

2013. ápr. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!