Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mikkel találkozhatunk este a...

Mikkel találkozhatunk este a Mátrai erdőben és ez a felszerelés jó-e egy nagy túrához?

Figyelt kérdés

Mátranovák közelébe mennénk mélyen az erdőbe, ahol annyira nincs már turistaút. Szeretnénk jól átkutatni az erdőt, amolyan magunk megnyugtatására, hogy nincs ott semmi igazán veszélyes (az egész egy kicsit összefügg a mátranováki Fanyűvővel is). Hatan mennénk.


Felszerelésnek (az ételt és öltözéket leszámítva):

- mobilok

- 3 GPS

- bicskák

- 2 dzsungelvágó kés

- 2 gázpisztoly

- nagy teljesítményű lámpák


Szerintetek még mik kellenének egy túrához és a teljes biztonsághoz?

Milyen állatok vannak a mátrai erdőkben amik veszélyt jelenthetnek az emberre?


És mennyire ijesztő este egy erdő (esetleg fenyőerdő), ha tudatában vagy, hogy meg tudod védeni magad?



2013. ápr. 3. 15:37
 1/8 Mirk ***** válasza:

Magyarországon az egyetlen olyan állat, ami veszélyes az emberre és van rá esélyed, hogy találkozol vele az a vaddisznó, de ne ringasd magad abba a hitbe, hogy meg tudod magad védeni ellene.

A felszerelésből a gázpisztoly és a bozótvágó kés feleslegesnek tűnik, fenyőerdőben nincs bozót amúgy (ha ez tényleg fenyőerdő).

Vinnék tartalék elemeket, vagy dinamós lámpát.

A teljes biztonság érdekében pedig szóljatok a szülőknek (ha felnőttek vagytok akkor akárkinek), hogy hova mentek és mikorra várjanak titeket.

2013. ápr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
kéne még sztem valami elsősegély pack: fásli, sebtapasz, esetleg jógod fertőtlenítő, stb.
2013. ápr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Ha fosú,inkább maradj otthon.
2013. ápr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az utolsónak pedig: Ha nem tudsz rendesen magyarul, menj vissza általánosba...

2013. ápr. 5. 18:19
 5/8 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

(Most annyira kívánja magát ilyen névvel az a válasz, hogy "velem", de az túl olcsó poén lenne...)

A Mátrában elég kevés dolog van, ami különösebb veszélyt jelentene, a vaddisznók, muflonok és társaik nagy eséllyel elmennek a közelből, ha meghallják/-látják, hogy ott vagytok. Szerintem bőven elég ilyen felszerelés.

Jobban félnék attól, hogy elbotlok a sötétben, vagy ha nedves a talaj - amire ilyen időben elég nagy az esély - , megcsúszol, bevered a fejed, stb. Bár ezt viszonylag egyszerűen el lehet kerülni.

Az erdő pedig mindig ijesztő valamennyire este. Az ember kevesebbet lát a környezetből, "kiélesednek az érzékek", jobban felfigyelsz a kisebb zajokra is.

Amúgy vigyetek valami jobb kamerát, hátha sikerül valamit felvenni. :D

2013. ápr. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Majd vigyázunk a fényevőkkel! x)

Amúgy muflonok vannak a Mártában? Azt hittem azok már egy ideje nincsenek...

2013. ápr. 6. 11:48
 7/8 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Lehet velük találkozni, bár nem túl gyakran. Én eddig összesen 4-szer láttam, pedig itt lakok a közelben. :D
2013. ápr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most akkor valamit megtalálni akar(ta)tok, vagy nem megtalálni? :D Én amúgy mátraiként egy jószaglású kutyát vittem volna, nem gázpisztolyt meg bozótírtó kést, azokkal nem sokra mégy, ha keresel valamit.
2013. aug. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!