Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen kecskét érdemesebb...

Milyen kecskét érdemesebb tartani?

Figyelt kérdés

Most fogok kapni egy gidát, Bur apától, szánentáli anyától.

Venni szeretnék mellé még 1 gidát, szegény ne legyen egyedül.

Melyik fajtára szavaznátok? Milyen fajtát érdemesebb tartani?

Nekem főképp a tejhozam lenne a fontos.


2013. ápr. 24. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:
A búr kecskét húsa miatt is tartják, a szánentáliról valahogy leszoktak a tenyésztők rövid idő alatt, szinte mindenki átállt alpesi kecskére. Az viszont mozgásigényesebb fajta.Ha tejhozam a fontos, akkor nem csak a fajta számít,hanem az egyed tulajdonságai is. Kemény papírmunkának is társulnia kellene melléje, hiszen honnan tudnád mennyi tejet adott laktációs időszakban az állat. Amikor mész érdemes megtudni mennyi tejet adnak,adtak a felmenői, mert az ugye öröklődő tulajdonság.
2013. ápr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szánentáli az jó tejelő én elégedett vagyok vele, az alpesit nem ismerem. Nekem a szánentálinak parlagi kecske társa van, akit nagyon szeretek , sokkal okosabb mint a szánentáli az igaz hogy csak fel liter tejet ad, mig a szánentáli 2l-t de a teje viszont sajtkészítéshez jobb, mert zsírosabb, kevesebb a savó benne. Ha szánentálit választasz, lehetőleg sutát válassz így nem tud kárt tenni a másikba.
2013. júl. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

elnézést a késői válaszért, időközben szert tettem még 2re, mindkettő alpesi apától parlagi anyától van, természetesen más más alomból, az egyik valószínüleg már vemhes :)

köszönöm szépen a hozzászólásokat

2013. júl. 31. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!