Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyire van igény manapság...

Mennyire van igény manapság Magyarországon vagy bárhol a világon olyan állatorvosra, aki haszonállatokat gyógyít?

Figyelt kérdés
Én annak tanulok, de olvasgattam különböző témákban, és mindenhol csak olyan állatorvosról olvastam, aki kedvencekkel foglalkozik. Engem a haszonállat-gyógyászat érdekel.

2013. ápr. 25. 19:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Helyes, nem mindig a pincsi meg a különféle szoba kutyákkal kell foglalkozni! Ha az leszel én megis kereslek, gondolom malacokat,marhákat,kecskét,birkát, baromfit, esetleg még lovakat, is a szárnyad alá tudsz venni.
2013. ápr. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Engem ezek érdekelnek, amiket felsoroltál, de sajnos eddig úgy vettem észre, egyre inkább csökken irántuk az igény, itthon is és külföldön is. Ezért is tettem fel a kérdést, hogy jól látom-e. Remélem, nem. :)
2013. ápr. 25. 20:23
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó az ötleted, megkérdezhetem hova valósi vagy? Én nekem malacaim voltak és volt hogy megbetegedtek, az állatorvosnak 15 ezer Ft-t fizettem azért hogy kijöjjön és oltást adjon be nekik... Ez is olyan hogy nem nagyon ért a haszon állatokhoz..Próbáld meg,nagyon jó ötlet!!! Ha olyan jó leszel, biztos lesz jó szakemberre kereslet!!
2013. ápr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Haszonállatok gyógyítására specializálódott állatorvosokra mindig lesz igény. Egymást érik a gazdaságok, legyen az akár hús, tojás, gyapjú vagy tejtermelés, szőrmefarmok, lovardák stb.... az állati kizsákmányolás formáit a végtelenségig lehetne sorolni. Szóval nem fog felkopni az állad, emiatt nem kell aggódnod.
2013. ápr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja a 4-es!
2013. ápr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"egyre inkább csökken irántuk az igény"


Az igény azért csökkent, mert a haszonállatok száma is csökkent rendesen. Vidéken minden háznál volt haszonállat, ma már alig-alig. Minimum disznót kellett herélni.:)) A rengeteg termelőszövetkezetről nem is beszélve, azok is sorra mentek tönkre. De mindig lesznek állattartó telepek, Te majd egy ilyen helyen dolgozhatsz, ha erre van kedved. De mellette tuti fogsz kutyát gyógyítani is, mert ebben van a nagyobb lóvé. Én is egy szarvasmarha tartó(tejelő) telepen dolgozom, oda várunk szeretettel ha épp nem lesz saját dokink.:))

2013. ápr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Butaságokat írtok, nézzetek utána!! Én vagyok aki egy tehenészetben dolgozok, közel annyi állat nincs az országban mint 10-15 évvel ezelőtt.
2013. ápr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nincs bizony!Itt a mi falunkban is sorra hagyják abba az emberek az állattartást,sokan,akik évtizedekig tartottak disznót,már maguknak sem hizlalnak.Egész egyszerűen nem éri meg nekik.
2013. ápr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Na hát ez az, erre gondoltam én is. De hát a jó magyar tej, a Gyulai kolbász csak nem a semmiből van... nagy kár, hogy egy nagy mezőgazdasági múltú ország ilyen helyzetbe kerüljön.
2013. ápr. 25. 22:33
 10/14 anonim ***** válasza:
Esetleg ha lovakra specializálódnál,talán.Van sok lovarda,magán lótartó.
2013. ápr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!