Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Achát óriáscsiga tartható...

Achát óriáscsiga tartható együtt európai éticsigával?

Figyelt kérdés
Ha együtt tartom, párzanak, szaporodhatnak? Merthogy mindkettő hímnős... A közös utódokban melyik fél genetikája dominálna? Vélemények?

2013. máj. 4. 00:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel két teljesen különböző faj, ezért nem tudnak egymással szaporodni. Talán párzás előfordulhat, de utódok biztos nem lesznek belőle. Még két külön achát csiga faj se tud, csak ritkán történik ilyen. Merthogy rengeteg achát csiga faj van...

Szerintem lehet őket együtt tartani, én legalábbis régen csináltam ilyet, és nem volt gond. Bár olvastam olyat, hogy nem ajánlják, talán a higiénia miatt, de szerintem nem olyan kényesek :)

2013. máj. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ÉN együtt sem tartanám őket, az achát csigák afrikai fajok, teljesen más igényeik vannak. Szaporodni biztos, hogy nem fognak.
2013. máj. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Aral the haflinger válasza:
nekem speciel nagyon jó tapasztalataim vannak. 2 achátot és egy éti csigát tartottam együtt, szuperül kijöttek egymással, ha adsz elég kaját nekik, nem lesz baj
2014. szept. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!