Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok izzadnak?

Az állatok izzadnak?

Figyelt kérdés

2013. máj. 4. 23:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4%
ez meg milyen kérdés? még jó, h izzadnak...
2013. máj. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Néhány állat a nyelvén keresztül (pl kutya) néhány pedig úgy, mint az emberek (pl ló)
2013. máj. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

hát szerintem meg nem izzadnak. legalábbis, az emlősök, amelyeknek szőr borítja a testét. azt pl. tutira tudom, hogy a cica csak a tappancsán tud izzadni (gondolom, mert ott nincs szőr), de amúgy kinyújtják a nyelvüket, lihegnek és azzal adják le a hőt.


lehet, hogy van olyan állat, amelyik tud izzadni, de szerintem a többség nem.

2013. máj. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A macskák a talpukon izzadnak pld.
2013. máj. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A bundás és tollas állatok bőrén nincsenek verejtékmirigyek, de pl. a disznók sem izzadnak. A madarak nagy melegben kinyitják a csőrüket és szétterítik a szárnyukat, hogy leadják a felesleges hőt, a kutyák pl. ezért lihegnek.
2013. máj. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

" szerintem meg nem izzadnak"

Szerinted? Nézz már utána!Ahogy jól írták a ló borzalmasan tud izzadni egész testén.Könnyen tüdőgyulladást is kaphat.

2013. máj. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

tessék,utánanéztem, igazam volt.


"Megjegyzés: A legtöbb állat nem képes hatékony izzadásra. A macskák és a kutyák csak a talpukon rendelkeznek izzadságmirigyekkel. A lovak és az emberek a kevés izzadásra képes emlősök közé tartoznak. Sok állat liheg izzadás helyett, mivel a tüdejük felszíne nagy és sűrűn átszövik a vérerek. A belélegzett levegő hűti a tüdők felületét, a kilélegzett levegő pedig hőt és vízpárát szállít."

2013. máj. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a ló az csak egy, nem a többség.
2013. máj. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
42%
igen a halak izzadnak a legtöbbet és így keletkezet a víz
2013. máj. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bármily hihetetlen az a szólás hogy "Izzad, mint a ló" sem véletlen :) De ezt már előttem is leírták.
2013. máj. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!