Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi ez a kis rovar?

Macska1212 kérdése:

Mi ez a kis rovar?

Figyelt kérdés
Pár napja vettem észre hogy elkezdtek megjelenni a hálószobánkban nagyon apró rovarok.Csak a hálószobában vannak jelen.Kb 1-2 mm es mindegyik nagyobbat nem láttam.Foltos a hátuk szürkés fekete, nem csíp, nem repül, csak úgy elvan magának de nagyon idegesítő.2.ik emeleten lakunk, és parketta van nálunk.Tudnátok segíteni azonosítani?
2013. máj. 6. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem lehet, hogy múzeumbogár: [link] ilyen nálunk is van, de nekem még nem volt velük bajom.

2013. máj. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is arra gondoltam, mint amit az első linkelt. Illetve van még ami ahhoz hasonló, csak kicsit hosszúkásabb az alakja, nem ennyire kerek. A színe pedig inkább feketés, szürkés-fehér foltokkal.

Egyik sem bánt, viszont ezek szövetkártevők (mondjuk most így hirtelen nem tudom, hogy a kifejlett lény is károsít-e vagy csak amíg nem fejlődött ki teljesen és olyan szőrös, kukacszerű állapotban van - bocs a nem megfelelő fogalmazásért, nem jegyeztem meg a pontos kifejezéseket, csak a lényeget). Tehát károsíthatnak bizonyos ruhákat, kárpitokat, függönyt, ilyesmit. És persze szaporodnak, így mindig lesz belőlük...

Ha van preparált, kitömött állatod akkor abban is nagy kárt tehetnek, azt hiszem azokat le szokták kezelni valami spray-vel emiatt.

A bogarakat pedig érdemes valahogy irtani, de őszintén nem tudom mi lenne hatásos a profi kártevőirtó emberen kívül. Szüleimnél is vannak ilyenek évek óta, mert pár éve miután beépítették az új ablakot még nem került rá rögtön szúnyogháló és bejutott pár darab. Aztán persze elszaporodtak és azóta hiába irtom őket, minden évben tavasszal és nyáron (télen is, de leginkább ilyenkor a melegebb időszakokban) előjönnek. Sokszor ücsörögnek a függönyön, de a sötétebb helyeken is simán elvannak sajnos. Ha esetleg érdekel, nálunk is parketta van, de abban még nem tettek kárt. :D (Valószínűleg nem is fognak.)

2013. máj. 7. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.Most már akkor biztosan múzeumbogár :-(

Igazából mén nem tettek kárt csak kifejezetten zavaró, főleg ha esetleg vendégek jönnek.Azt hiszem szakemberhez fordulok.Még egyszer köszönöm.:-)

2013. máj. 7. 08:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem túl nagy kérés lennél olyan drága és megírnád majd, hogyan irtották ki és mennyiért (és bevált-e a módszer)? :-)

Elég bonyolult a kapcsolatom a szüleimmel (és az anyagi helyzetem sem túl fényes), így én még eddig a lépésig nem jutottam el, de most is ott a sok bogár, előbb-utóbb muszáj leszek én is szakembert hívni.


Amúgy tudnak repülni (többször is láttam), noha ritkán teszik.

2013. máj. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Amint lesz valami infóm azt rögtön megírom. :-)
2013. máj. 8. 10:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm! :)
2013. máj. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!