Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi kell ahoz ha állatorvos...

Mi kell ahoz ha állatorvos szertnék lenni?

Figyelt kérdés
9.es vagyok az átlagom 4 körűl van. Milyen tárgyakból kéne jónak lennem, ahoz hogy állatorvos legyek.Emellet van e még valami ami kell hozzá?

2013. máj. 23. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Kémia, matek, biológia és biológia és fizika, nyelvek
2013. máj. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A lehető legjobb átlag. Azután nagy adag szerencse, hogy jó helyre felvegyenek, a szüleidnek hatalmas anyagi áldozata több éven keresztül, neked hatalmas adag kitartás és átvirrasztott éjszakák a vizsgák előtt. Ha mindenen túl vagy és elvégezted, akkor egy jó állatorvos mellett lehorgonyozni akitől rengeteget tanulhatsz és ha már minden de minden összejött és a pénzel teli padlás sem lett még üres, akkor a fővárosban nyithatsz egy magánpraxist, egy asszisztenssel és a sok modern kütyüvel.

Sok sikert! Valósítsd meg sokunk egykori álmát!

Ezt követően, amennyit nem szégyellsz

2013. máj. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:D

ezeket a tantárgyakat pont szeretem de az hátráltathat ha a humán tárgyakba nem vagyok olyan jó,vagyis sokat számitanak azoknak a pontjaik??

2013. máj. 23. 19:47
 4/6 anonim válasza:
Ha nincs annyi keret meg idő amit leírtak..akkor nézd meg Dr.Dolittle-t 2x egymás után és már helyen is vagy :DD
2013. máj. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha a felvételinél nem törlik el a duplázást akkor nem számít a lényeg hogy meglegyen, mert akkor nézik a humán érettségiket illetve az év végi jegyeket.. mármint akkor ha eltörlik .. :)
2013. máj. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A felvételihez emelt biológia és kémia érettségi kell, úgyhogy ezeket a tantárgyakat kell nagyon tudni, és minél jobbra megírni az érettségit. De nem árt, ha a többi tárgyból is jó vagy, mert az emelt szintű érettségit nem olyan egyszerű 90 % fölé megírni, és ha úgy jön ki jobban, akkor a többi tárgyból elért eredményt is számolják (bár én nem tudom, hogy most pontosan hogy van, pláne, hogy pár év múlva hogy lesz, mert az még változhat).

Nem tudom, hogy milyen középiskolába jársz, de a bioszt és a kémiát mindenképpen emelt szinten kell tanulni.

A ponthatár elég magas szokott lenni, úgyhogy sok tanulást, szorgalmat, és kitartást igényel bejutni...bent maradni meg pláne.

Azt tanácsolom, csak akkor válaszd ezt az egyetemet, ha nagyon elhivatott vagy, mert nem egy sétagalopp, minden vizsgáért és minden félévért keményen meg kell dolgozni. Aztán ha végeztél, kell találni egy jó munkahelyet...hát ez sem olyan egyszerű, mert már elég telített a szakma (Budapesten is egymást érik a rendelők). Talán úgy könnyebben talál munkát az ember, ha valamire szakosodik, ami nagyon érdekli, és amihez nagyon ért.

Némi önszorgalmat is igényel a dolog az egyetem alatt, ugyanis a gyakorlati dolgokat nem tanítják meg valami jól, szóval érdemes eljárni egy rendelőbe vagy az egyetemi klinikán szabadidődben besegíteni, mert miután végeztél még kisebb az esélye, hogy bárkitől megtanulod. Az állatorvosok többsége addig segít tanulni, amíg hallgató vagy, de mikor már végeztél nem valószínű, hogy segíteni fogja a konkurenciát (ez nem mindenkire igaz, de nagyon sokan féltik a tudásukat).

Szóval, ha úgy döntesz, belevágsz, sok sikert!

2013. máj. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!