Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülhet egy kis...

Boboo:3 kérdése:

Mennyibe kerülhet egy kis vadászgörény? (fajtól függetlenül)

Figyelt kérdés
És van valami fontos dolog ami hozzátartozik a tartáshoz az etetésen, itatáson és sétáltatáson kívül?

2013. máj. 24. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Látszik tegnap volt a tvben...

Azt azért jó ha tudod hogy van neki szaga.

2013. máj. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szagon kívül a harapás. Leszoktatható, jobb helyről eleve úgy kapod, hogy ne harapjon, de ha "kamaszodik", akkor nem érdeklik ezek a szabályok. Illetve meg kell tanulnia, meddig mehet el, ahogy egy kiskutya is próbálgatja a fogát. Illetve a karmai is tudnak nyomot hagyni. Kis hiperaktív (a fiúk nem annyira), nem fog az öledben tévézni veled. Az alomhasználat is tud vicces lenni, ha bosszút akar állni, sportot űz a mellévécézésből.

És persze ha rossz helyről hozod el (mondjuk kisállatkereskedés, ahol mellé olcsó is), akkor készülj fel a legrosszabbra.

Az ára... attól függ, honnét szerzed be. Azt hiszem, a legkülönlegesebb színű-bundatípusú kombinációk olyan 70ezer körül vannak tenyésztőtől, de ez a maximum idehaza.

2013. máj. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen hivatalos tenyésztőtől kell venni (6.000 ft-tól a csillagos égig vannak az árak).

Célszerű jó minőségű szárnyashússal és prémium minőségű táppal etetni. Ez havi szinten kb 5-6.000 ft. (legalábbis nekem)

A ketrecnek jó nagynak kell lennie. Az enyém Ferplast Furet XL, ami újonnan kb 60-70.000 ft.

Plusz alomtálak a ketrecbe és a lakás pár sarkába, bele alom, kell még itató, függőágy, alvósrongyok, etetőtál, játékok. Ezek olcsón megvannak.

Oltások, féreghajtás: évente 15-20.000

Ivartalanítás: 15-20.000 (a nőstényeket KELL ivartalanítani, különben elpusztulnak a tüzelésben)

Plusz egyéb járulékos orvosi költségek, ha megbetegedne.


Nagyon oda kell figyelni, hogy mit eszik, mert a növényi dolgokat nem tudja megemészteni, és bélelzáródást okoznak, amitől nagyon sokat szenvedhet és bele is pusztulhat.


A legfontosabbat pedig nem lehet pénzért megvásárolni. Rengeteg sok szeretetre és foglalkozásra van szüksége. Az én kis hiperaktívom naponta legalább 2 óra aktív foglalkozást igényel. Akkor is, ha dögrováson vagyok. Emellett még pár óra szabadon futkározás is kell neki.


Az én dögimanóm a sétálást nem élvezi annyira. Inkább szeret 3 órát utazni a hordozóban, hogy a szüleim kertjében áskálódhasson és szöcskékre vadásszon.

2013. máj. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!