Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nemrég láttam egy csatornán a...

Nemrég láttam egy csatornán a TV-ben hogy egy ember kengurut tartott, utána keresgéltem a neten és találtam egy semmit. Hol lehet ilyen különleges hobbiállatokat "beszerezni" ne mtu djátok-e?

Figyelt kérdés
(nemlehet normálisan kiirni egy kérdőszót azért írtam így remélem el lehet olvasni)meg azis érdekelne hogy ha lehetne gepárdot tartani akkor kiskorába hozzászokik hogy nem kell vadászni.... vadabb lenne a többi emberrel mint egy "vérszomjas":D kutya?
2009. okt. 6. 22:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy itthon egyszerű lenne beszerezni, gondolom jópár engedély és rengeteg pénz kell hozzá. Ellenben ha kimész Ausztráliába, akkor ott nem nagy kunszt ilyet beszerezni. Gepárdre ugyanez vonatkozik, csak ott Afirka az uticél.

És nem, a vadállat vadállat marad. némileg megszelidül, de a vadászösztön benne van, és bizony gond nélkül levadászhat (bár a gepárdra nem jellemző az emberevés, az inkább az oroszlán, méginább a leopárd hobbija).

2009. okt. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kenguru vagy leopárd, vadállat.

Nincs háziasítva, neki az a legjobb, ha a vadonban, a természetben, az evolúció során jól megszokott környezetben él. Kár megbolygatni.

Egy akármilyen vadállat tartása komoly szakértelmet, felkészülést, háttértudást igényel (pl. állatkerti munka, egyetemen etológia szak, stb.).

Gepárdnál, oroszlánnál ez fokozottan érvényes, de egy kenguru is nagyon veszélyes, ha begurul.

A kutya sem úgy háziasodott, hogy egy ősember egy kölyök farkast magához vett, és mire felnőtt, megszelídült, több száz/ezer év kellett ahhoz, hogy olyan legyen, mint ma.

Azért, mert egy gepárdot te nevelsz fel, attól még pont ugyanúgy megtámadhat, mint a vadonban élő, az ösztönök sokkal erősebbek maradnak egész életében, mint a hozzád való kapcsolata. Az evolúcióhoz, szűkebb értelemben véve a háziasításhoz évszázadok kellenek.

Az emberek túlnyomó többsége még a kutya/macska tartáshoz is kevés, nemhogy egy vadállatéhoz (ezt ne vedd személyeskedésnek).

2009. okt. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!