Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nyúl távol tartása a földterül...

Nyúl távol tartása a földterülettől. De hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy 2 hektár alapterületű termőföld, amin a nyúl sajnos elég nagy károkat tesz. Milyen megoldást tudnátok ajánlani a nyulak távol tartására, ami azért a pénztárcának is kedvez,és hatékonynak is mondható?

2013. jún. 13. 22:57
 1/5 acelsziv ***** válasza:
sasok betelepítése. Esetleg beszélj egy solymásszal.
2013. jún. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

sólyom nem jó a nyulat csak 10-11-12 hónapban lehet vadászni valami kémiai módszer kell ami szag alapján riasztja el őket

ez lehet a legolcsobb vagy sűrűn kell kimenni kutyával hogy e riasza őket kutya jelenléte és szaga

2013. jún. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Körbekeríteni nem lehet?

Elűzni onnan nehéz lesz őket mert a nyulak területhű állatok. Pár 10 hektár a mozgáskörzetük, és azt nem szívesen hagyják el.

2013. jún. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérj fodrásztól emberi hajat. Ezt kell úgy becsomagolni, hogy a szél átjárja, tehát megérezze a nyuszi. Körbe kell vele venni a földet, nem tudom milyen messze kell lerakni, szerintem 50 m-nél ne messzebb.

Ezt nem próbáltam, de állítólag működik, viszont tapasztaltam, hogy ha a nyuszi felől fúj a szél, akkor nagyon "bamba" simán odaugrál az ember elé.

A kerítéstől olcsóbb, egy próbát megér!!

2013. jún. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 acelsziv ***** válasza:
Élvefogó csapdával megfogni párat. A befogott nyulak mennek a tepsibe a bundákat meg ki lehet akasztani egy kisebb boton a föld köré.
2013. jún. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!