Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Lenne értelme létrehozni egy...

Lenne értelme létrehozni egy oldalt, ahol saját készítésű ajándéktárgyakat cserélnék állatoknak hasznos dolgokra?

Figyelt kérdés
Szeretném valahogy az állatszeretetem hasznára fordítani a hobbimat. Szalvétatechnikas meg egyéb módon díszített fadobozok képei lennének az oldalon és licitalni lehetne rájuk,de NEM PÉNZzel,hanem állateledellel meg állatos kiegészítőkkel... (A "vásárló" jöhetne velem mikor kiviszem az általa adott dolgot a menhelyre.) Véleményeket kérek,hogy pl. titeket érdekelne e egy ilyen, vagy hogy ez jogilag, adóügyileg mennyire van rendben így.
2009. okt. 11. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem nagyon aranyos ötlet, bár nemtudom mennyien jelentkeznének rá..
2009. okt. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó ötlet, bár az embereknek kevés a pénzük, hogy állateledelt vegyenek, és azt elcseréljék valamire amit te csinálsz. De jó ötlet :)
2009. okt. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Itt igazából azon van a hangsúly,hogy segítenek,kevésbé a dobozokon.Tehát inkább azokat az embereket célozná meg,akik szeretnek állatokon segíteni,a doboz inkább csak egy kedves emlék,amiről eszébe fog jutni miért kapta. De persze ezek azért nem ceruzával készült firkák, tehát ha bemegy bárki egy hobbi boltba, látja, hogy a fadobozokat nekem sem adják ingyen, tehát valamilyen értéket mégiscsak képvisel.
2009. okt. 11. 11:40
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Adóügyileg és jogilag ne aggódj, ez sima, kis értékű, egymás közötti ajándékozás, nem ezt üldözi az adóhivatal.

Az ötleted dicséretes, de megmondom őszintén, ha nekünk van valami felesleges (kaja, takaró, öreg szőnyeg, stb), mi magunk kivisszük díszdoboz nélkül is a menhelyre.


Esetleg, ha mégis szeretnél ilyen módon támogatni egy menhelyet, velük megbeszélheted, hogy adott "akcióban" adsz nekik valahány darab ajándékot (nem kell komoly, drága fadobozban gondolkodnod, lehet az pl. szintén szalvétatechnikával dekorált gyertya, kulcstartó, stb.)azzal a szándékkal, hogy ők azt az adományozóknak továbbadják köszönetképpen.

Ez felkerülhet a saját és az ő honlapjukra is, küldhettek róla körlevelet e-mailben, interneten feladhattok egy csomó ingyenes hirdetést, szerintem így lenne talán foganatja. Nagyon jó lelkű vagy!

2009. okt. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!