Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan tartsam távol, illetve...

Hogyan tartsam távol, illetve hogyan szabaduljak meg a kertemben garázdálkodó vakondoktól?

Figyelt kérdés

2013. jún. 16. 23:19
 1/10 emir72 ***** válasza:

Tartósan csak a rendszeres "talajfertőtlenítés" segít. Bármelyik mezőgazdasági boltban kaphatsz ilyen szert, pl. Diazinon, 30-35 dkg kell 100m2-re, jellemzően kilós kiszerelésben van, és évente kétszer kell kiszórni, majd belocsolni.

Ettől elpusztulnak a talajlakók (kártevők), és a vakond csak nagyon ritkán fog megjelenni nálad - mivel nem találja a szokásos "svédasztalt".

Kiegészítésképpen én riasztót is használok (keress rá a net-en, hogy "állatcsapda", a gyártó honlapján riasztókat is találsz - jobb, mint amit a multiknál vehetsz, ez ugyanis működik), de pont az állatcsapdás fickó tanácsára csak akkor, ha már látom a vakondot a szomszédnál. A riasztókat egy idő után megszokják, ha folyamatosan használod.

2013. jún. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Folyamatos talajfertőtlenítésekkel elpusztíthatod azokat a kártevőket, amiket a vakond eszik, ezt az első válaszoló nagyon helyesen leírta. Létezik úgynevezett vakond-háló is, amit a gyep alá kell leásni, ez elég körülményes, pláne ha elrontod, és a vakond talál majd egy rést, és fölé mászik, akkor nem ér az egész semmit. Sok hipermarket kertrészlegében lehet kapni pocokcsapdákat, ami valójában vakondhoz van (csak hát nem lehet vakondcsapda a neve, mivel az a dög védett...) Ez egy kis fém szerkezet, le kell ásni a vakondtúrásba, aztán vagy elkapja, vagy nem, érdemes kb hetente ellenőrizni, meg befesteni valamivel, hogy ne rozsdáljon. Továbbá, legújabb családtagunk, egy törpepincser kiskutya, aki csak úgy dobálja a lábtörlőre a vakond-tetemeket, nem kevés jutifalit elnyerve ezzel. Beszerezhetnél te is egy kisebb méretű, valami rágcsáló írtásra tenyésztett kutyát. Ennyiben kimerültek az ötleteim, a füstgolyó, meg a sípololó bigyók többnyire hatástalannak bizonyultak nálunk, valamit a vakondűző növényeket is körbe szokták ásni, szóval és már abban sem nagyon hiszek...
2013. jún. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A fentiekhez csak annyit: a kereskedelemben kapható csiribiri ultrahangos csodaszerkezeteket szerintem politikusok tervezték, mivel semmire sem használhatók (esetleg halálra rémül a vakond, ha meglátja, netán röhögő görcsöt kap és megfullad), viszont jó drágák. Ezeknél még egy, a vakondtúrásba dugott törött sörösüveg is hatékonyabb, csak sokkal idegesitőbb.

Egy tisztességes UH-generátor alkalmas sugárzóval 100-150 eFt-tól kezdődik!

2013. jún. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Létezik vakondriasztó növény, egyik neve: vakondfű. Néha piacokon is árulják. Nálam bevált.
2013. jún. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nálunk is a növény jött be! El is tüntek hamar.
2013. jún. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Láttam, hogy valaki írt a vaondfűről.

Kérdésem:


Megmondaná valaki, hogy milyen módszerrel (hány növény/10 m2, milyen elrendezés, stb.?


Köszi...

2013. jún. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 bussanyi béla válasza:
Állitolag,Koos Jánostol a "Kislány a zongoránál" címü slágert kell többször eljátszani...!Ezt a Tv-ben ajánlotta..Aradszky!!Én még nem probáltam...
2013. jún. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Ültess egy párat ide-oda,amerre túr a vakond.Nem kell teleültetni a kertet,amúgy is félméteres bokor lesz belőle.(ha ugyanolyan növényről van szó) nem tudom mi a neve,én is úgy kaptam.A gyökere illatát utálják,azért húznak el:-)
2013. jún. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2013. jún. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Lehet venni vakondriasztót!
2013. júl. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!