Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ti is találkoztatok ilyennel?...

Ti is találkoztatok ilyennel? Nektek ebből nincs elegetek?

Figyelt kérdés

Én amióta az eszemet tudom megdolgoztam azért, hogy a családom megengedje, hogy állat (vagy új állat) jöjjön a házhoz. És aztán jött néhány ismerősöm akik csak kiejtik a szájukon és kapnak egy kutyát!!! Vagy az épphogy elmegy bizijükre, kapnak egyet csak úgy, mert ez a szokás (?)...


Tudom, hogy mindenkit máshogy neveltek, de azért ez túlzás! (és a legtöbb esetben max. fél év múlva elvesztik az érdeklődését a kutya iránt). Az se szép dolog, ha egy kisebb állatot (pl. akvárium, hörcsög) elhanyagol, de mégis minek szerencsétlen kutya, minden háttértudás nélkül?



2013. jún. 25. 01:04
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ez nem a gyerekek, hanem főként a szülők hibája, az ő feladatuk lenne megtanítani a gyerekeket a felelős állattartásra. Nálunk tiszta sor, hogy a kislányom gondozza az állatait én csak mint szigorú felügyelő veszek részt a dologban.:D Az biztos, hogyha ráunna valamelyik állatra és nekem kellene gondoznom, nem kapna új kedvencet 20éves koráig, ezt nyomatékosan ki is jelentettem.:D Még csak annyit, hogy azzal is tisztában kellene lenni a szülőknek, hogy egy kisgyereket segíteni kell megismertetni az adott állat igényeivel, a gondozásával járó munkával, lehetőleg még az állat megvásárlása előtt.
2013. jún. 25. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
62%
egyetértek!Rohadt idegesítő, hogy én két évig rágom apám fülét, és aztán úgy enged meg egy kutyát, hogy egész évben nem lesz balhé az iskolában...Egyébként a kutyus azóta is jól megvan, nem rég lettek kölykei.Nekem is van egy osztálytársam, akinek baromi gazdag az apja.Kapott egy fajtiszta, törzskönyves, drága kutyát, fél év múlva nem volt érdekes neki a kutya.
2013. jún. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Miért, amikor a kislány lovat kap, csak mert csak? Rögtön kettőt, hogy legyen választék. Találkoztam ilyennel, és majd' a hajam téptem ki, én bezzeg a fél karomat adtam volna, hogy lehessen lovam, az a gyerek meg kb. le se sz*ta, nemhogy foglalkozott volna vele.

Én is egy csomószor könyörögtem egy-egy állatért (hullámos papagáj, zebrapinty, tengerimalac), és ha elég elkötelezettnek tűntem, többnyire megkaptam, de akkor aztán meg is becsültem.

Nem tartom egészségesnek, amikor a gyereknek (vagy felnőttnek) ajándékba, a megkérdezése nélkül, vagy pillanatnyi hóbort hatására (Olyan cukiiii...) vesznek állatot.

Bár én azt se értettem soha, hogy sok gyereknek egy szavába kerül és megvesznek neki bármilyen méregdrága játékot, ha kell, ha nem. Ilyeneknél gondolom az állat is egy az ezer játék közül... nehogymár neki ne legyen, ami az osztálytársnak van...

Pfuj.

2013. jún. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Éreztem, hogy nem leszek egyedül! :) Az kimaradt, hogy ballagásra ajándékoznak mostanában sokszor kutyát.

Egyébként nem vagyok akkora kutyabolond, csak szeretem őket, és ilyen esetekben sajnálom is...

Utolsó: Hasonló gondolkodású vagyok én is pontosan így gondolom!!!

( Amúgy én egy vadászgörényért küzdök már egy éve, körülöttem az ember, pedig csak úgy hopp, kap egy kutyát, ami miatt féltékeny vagyok, de neeem nem áll meg a történet még el is kell hanyagolni azt a szerencsétlent!)

2013. jún. 26. 21:13
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, szerintem most ne foglalkozz azzal, hogy mások mit kapnak, vagy mit nem. Van egy célod, azt próbáld elérni. Adnék hozzá egy kis útmutatót is. Csinálj magadnak egy vadászgörényes oldalt, gyűjts össze minden fellelhető információt a viselkedéséről, helyigényéről, táplálkozásáról, gondozási, nevelési munkákról,stb. Hamar megleszel mert sok információt találsz róluk. Ha mindent tudsz róluk és kész az oldalad is, mutasd meg a szüleidnek és kérdezd meg őket, hogy szerintük hol tudnátok kialakítani számára a megfelelő lakhelyet, kifutót, stb. Szerintem ha látják mennyi munkád fekszik a dologban és megfelelő helyetek is lenne a tartáshoz előbb, utóbb engednek majd. Ha viszont nincsenek meg a feltételek a tartásához és semmikép nem lehet megoldani, akkor neked magadtól kell lemondanod róla, mármint, ha tényleg szereted ezt az állatkát. Kívánom, hogy mielőbb felelős gazdija lehess egy vadászgörénynek.Jó tanulást és ismerkedést ezzel csodálatos állattal.
2013. jún. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!