Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudják egyéniségnek,...

Hogyan tudják egyéniségnek, érzelmes lényeknek látni a különböző delfineket?

Figyelt kérdés
A delfináriumban, akik palackorrú delfinekkel, vagy kardszárnyú delfinekkel dolgoznak, ők hogy tudnak érzelmes lényként tekinteni rájuk? Fontos lenne az arc, de a delfineknek nem látom hogy lennének arckifejezéseik. Még szemöldökük sincsen. A karszárnyú delfinnek nem nem is látni a szemét. Vagy ők látják?
2013. jún. 25. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy ők nem ragadtak le az embereknél. Mi van akkor, ha nincsen szemöldökük? Attól még mimikára, testbeszédre képesek. Sőt, lehet, hogy meglep, de hangokat is szoktak kiadni, rengeteg különféle hangot, még ha szóbeli kommunikációra nem is képesek.
2013. jún. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A delfinfélék a legokosabb emlősök közé tartoznak, képesek kommunikálni, társas kapcsolatot kialakítani, és az emberrel is képesek társalogni. Az agyi szintjük egy 4-5 éves gyereknek megfelelő, ami szerintem fantasztikus, egy ennyi idős gyerekkel már nagyon sok mindent lehet csinálni, akkor képzeld el ezt delfinekkel. Én sem értem, miért kéne szemöldök, a delfinek tudnak gondolkodni, hisz felismerik magukat a tükörben, ez azt jelenti, hogy van öntudatuk, és ugye valahogy ki is kell silabizálni, hogy a tükörben nem másik állat található. Amúgy minden állatnak vannak érzelmei, csak máshogy dolgozza fel az agyuk, mint mi a miénket. Pont a delfin ne lenne "érzelmes lény", mikor a legokosabb? Ismerek pár embert, akinél tuti többet vinne egy IQ teszten...
2013. jún. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy a delfinárumban dolgozó emberek hogyan tudnak úgy nézni egy delfinre, amikor pl a kardszárnyú delfinnek nem is látni a szemét se.
2013. jún. 25. 10:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak mert nehezebb észrevenni, attól még lehet látni. Egyébként pedig rengeteg fizikai adottság alapján meg lehet még különböztetni őket, pl testméret, hát- és farokúszó mérete, alakja, foltok alakja, stb. Nem is beszélve a viselkedésről. Még ha nem is emberi szinten, de ők is gondolkodó, érző lények, saját egyéniséggel, eltérő viselkedéssel, és ez még nyilvánvalóbb egy olyan delfinnél (vagy majomnál, kutyánál, papagájnál, stb), akivel az ember nap mint nap foglalkozik, akit tanít.

Nyilván azért tudnak rájuk egyéniségekként, érzelmes lényként tekinteni, mert ismerik őket, és tudják, hogy azok.

2013. jún. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Én arra gondoltam, hogy a delfinárumban dolgozó emberek hogyan tudnak úgy nézni egy delfinre, amikor pl a kardszárnyú delfinnek nem is látni a szemét se."


Képzeld a kiműtött, vagy üvegszemű vak embereknek is vannak érzelmeik, egyéniségük, meg minden... nemsemmi ugye?

2014. júl. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!