Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Bolhák mindenütt! Mit javasoltok?

Neuhauser László kérdése:

Bolhák mindenütt! Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Hali

A szomszédomnak több kutyája is van, akik bolhásak, de őt ez nem érdekli


Csakhogy már nálam, a házban is megjelentek ezek az élősködők, van köztük akkora nagy, amilyet még életemben nem is láttam, hatalmasak

És agresszívak, szívják a véremet, nem győzök már én sem vakarózni :(


Ugye nyakörvet nem vehetek a kutyáknak, mert a szomszéd letépné róluk (már ha egyáltalán rájuk bírnám tenni)


Már szóltam neki, hogy csináljon valamit, de le se sz@rja az egészet (minek az ilyennek kutya egyébként is)


Szóval most annyi lenne a cél, hogy legalább a házból kiirtsam őket, és megelőzzem, hogy bejöjjenek


Van valami olcsó megoldás (Porok, spray-k, stb) ?

Esetleg vegyek magamnak kutya-bolhanyakörvet? (Hülyén hangzik, de éjjelre ha kell még fel is venném)


Jól tudom, hogy a forrást nem tudom megszüntetni sajnos, mert ehhez a szomszédnak kéne tennie (Nála van a "fő" telephely)


Megjegyzem, nekem nincs állatom, de ha lenne, akkor tennék érte, hogy ne legyen bolhás.....



2013. jún. 27. 03:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyszer olvastam valahol, hogy nyáron, ill. a 30 C°körüli melegekben szeretnek bemenni a bolhák a házakba. Egyszer hozzánk is beköltöztek az egyik nyáron, rémes volt. Itt ugráltak a szobában. Nekünk maguktól elvonultak a nyár végeztével, de érdemes ellenük tenni, mert egyes belső élősködőket is terjeszthetnek.


Nyakörvet és hasonlókat magadnak semmiképpen se vegyél, azt amúgy is folyamatosan kellene viselni, de szerintem emberekre akár ártalmas is lehet az az anyag. Ráadásul a dózis sem mindegy, azok állatoknak vannak kifejlesztve, ne használd. Amúgy szerintem nem is érne semmit.


A neostomosan olcsó és állítólag hatásos, azzal érdemes lenne gyakran felmosni a házat és oldatot készítve betölteni egy kis spriccelős palackba és lefújni vele a bútorokat, repedéseket.

A házban pedig mindenhol kiszórni port vagy befújni sprayvel és gyakran porszívózni (a zsákot kidobni vagy legjobb a vizes porszívó, abban elpusztulnak a bolhák és a peték).

Az ablakokra ajtókhoz szúnyogháló, hogy legalább véletlenül ne ugráljanak be. Te pedig mindig simítsd át a lábad mielőtt bemész a házba, mert kint rád ugranak aztán beviszed őket a házba, ahol szaporodnak.

Javaslom az ajtó előtt, az udvaron is moss fel kiadósan neostomosannal. Én régen piros Raid-del fújtam be a bejárati ajtó előtti területet (nem az egészet, csak úgy a közelben, mert a környék összes macskája ott pihent meg), és így tovább a házban, minden ajtónál. Alaposan lefújtam hetente a szőnyegeket is, amiken lehúztuk a lábunkat belépésnél. Ha neked is van szőnyeg, akkor vagy fújd le mindig, vagy mosd ki és egyelőre rakd el, ne használd, vagy esetleg insecticide 2000 (esetleg biokill) sprayvel fújd át pl. a szobában.

2013. jún. 27. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Próbáltam már mindenféle port, permetet, stb....


Egyéb okból vásároltam egy "lapkás" elektromos szúnyogirtót, érdekes, hogy nem csak a legyek és szúnyogok tűntek el, de a bolhák is :)

(Eléggé köztel tettem a készüléket a padlóhoz)

2013. júl. 6. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!