Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az normális, hogy így félek a...

Az normális, hogy így félek a pókoktól?

Figyelt kérdés

Úgy egy órája elmászott egy tenyérnyi kaszáspók az ágyam melletti falon. (Na, ezt is alig bírtam leírni.) Persze felpattantam és rohantam anyuhoz, de addigra elmászott. Szóval anya lefektetett az ágyba, aztán visszament aludni ezzel a "biztató" mondattal: "Á, már úgyis elmászott valamerre!". Nos, ahogy kiment, sírva fakadtam. Úgy fél óráig az ment, aztán elkezdtem magamnak, hogy "ja, majd pont én leszek a célpontja" (cinizmus), stb. Eközben a hajam hozzáért a kezemhez. Egy óriásit ugrottam (a sikítást visszafogtam, mert anyuék kinyírtak volna - magam sem tudom, hogy csináltam), majd elkezdtem hisztérikusan zokogni. Most ott tartok, hogy a legapróbb nesztől is frászt kapok, és még mindig sírok egy picit. Pedig azt szinte sose szoktam.

Lehet, hogy ez hisztisen és gyerekesen hangzik, de tényleg nagyon félek!

Régebben próbáltam már pókos képeket nézegetni (hát konkrétan sokkot kaptam, ki se bírtam lépni a gugli képekből). Meg már próbálltam hozzáérni is (kb. 30 centi volt a rekord, közben remegett a kezem-lábam és... sírtam). Van még, aki így fél a pókoktól? 15/L



2013. jún. 28. 02:15
 1/9 A kérdező kommentje:

Pár miliméteres volt már a kezemen, de mikor megláttam ott a tömeg miatt látszólag nyugodt voltam. Látszólag. A barátnőm gyorsan levette rólam és elvitte, hála a jó égnek.


Ártani nem tudnék nekik még ha nem is félnék tőlük, mert megbecsülöm az állatéletet (mondja egy "állat-fan"

2013. jún. 28. 02:21
 2/9 anonim válasza:
Nem normális.
2013. jún. 28. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát ez durva azért,Egyik állat sem akar neked ártani,ebben biztos lehetsz :) Mindegyiknek megvan a maga szerepe.

Egy kaszáspók meg aztán végképp fosik tőled elég rendesen,és nem azért mászik oda ahol te vagy,hogy megegyen :D

Hanem,mert próbál keresni egy olyan helyet,ahol nyugisan ellehet,és senki nem fogja babrálni.

Én sem szeretem annyira a pókokat,de nem félek tőlük,azért mert kettővel több lábuk van mint a rovaroknak,és nem olyan agyatlanok :D Ezen a pókfóbián egyedül úgy segíthetsz,ha közel merészkedsz egy pókhoz,de ne kaszáspókhoz lehetőleg,ami összevissza menekül előled,hanem mondjuk egy nagyobbhoz,ami a háló közepén pihen,ahhoz akár oda is hajolhatsz,nem fog megmozdulni,nem bánt egyik sem...na remélem egy hangyányit tudtam segíteni.

2013. jún. 28. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Csabahegi válasza:
Én jó magam nem félek a pokoktól ha nem bántod őket nem bántanak ha rá sem de kis apro kis álatok jobban félnek tőled mint te tölük
2013. jún. 28. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezt hiába írjátok neki, hogy ne félj nem bántanak.

Nekem is pókfóbiám van, ez általában régebbi traumától származik. Akár olyan régről hogy nem is emlékszel rá, egyszer rád mászott és megijedtél tőle. Nekem is van ilyen élményem. Állítólag egészen kicsi pókkal kell kezdeni a barátkozást, befőttesüvegben nézve, aztán nagyobbakkal idővel. Én libabőrös vagyok ha meglátok egyet. Nem bántanám semelyiket, nem is félek tőlük, de kiráz a hideg.

2013. jún. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én a siklóktól félek, vagyis nem félek hanem mikor meglátok egyet úgy elkezdek remegni hogy meg sem bírok mozdulini! Én is google képeken nézegettem. Csináldazt hogy nézd sokáig a képet amíg meg nep szokod azután próbáld megfogni a képet ha ez sikerül és már a képet is ki bírod a legközelebbi találkozásig nem fogsz annyi rettegni tőlük... ;)
2013. jún. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Kováts Bianka válasza:
Én azt ajánlom neked, menj el pszhiológushoz, mert ez nem állapot. Amíg bejelentenek a szüleid, addig próbáld monani magadban: Hülye pók, mindjárt lecsapkodlak innen a földre!! Vagy valami ilyesmit. Szóval én arra próbálnék kilyukadni, hogy úgy fogd fel, mint egy viccet, nevess rajta!
2013. jún. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nyugi,én is kb ilyen állapotba kerülök,ha meglátok egy pókot. A különbség csak annyi,hogy én ki is nyírom őket. Nem csak a pókokat. Minden rohadt bogárnak pusztulnia kell. Amúgy a többi állatot imádom:)

16/l

2013. júl. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban:)

Viccet félretéve, nem, nem normális állapot.Én is kb ugyanígy rettegek, betegesen. Hiába akarok,nem tudok belőle kigyógyulni. Az, hogy én gugliban rákeressek és pókokat nézegessek...el nem tudom képzelni. Pedig most meg akarok nézni egyet,mert nem hallottam még erről a fajról, s tudnom kell,mi jöhet velem szembe. De nem merem már 2 hete. Valami trauma lehetett kiskorodban,nálam is ez volt 2 évesen egy keresztes hálójába szaladtam bele állítólag. Emlékszem 6 évesen rám mászott egy picike kis sárga undormány, megszólalni sem bírtam, falfehér lettem. Meg vagy 20 évesen kaptam pánikrohamot, mikor este észrevettem a kapu felett egy nagyot. Lerogytam a járdára szótlanul gubbasztva, falfehéren,míg anya észre nem vett és bevitt. Tegnap találtam egy 1-2 millimétereset, az ablak sarkában volt.Én meg egyedül itthon...Hát én még eltaposni is félek bármelyiket is,hogy rámugrik, stb. jó messziről mertem csak lefújni egy kolóniának elegendő szúnyogirtóval, majd mikor biztosra mentem, hogy halott, 112134 réteg papírtörlővel felszedtem és rohantam a szemeteshez. Tőlem ez is bátor dolog. De ezt kezelni kellene,mint a tied. nagyon meg fogja nehezíteni az életed, pl. kirándulásoknál, szabadban. Állandóan sasolni, hol van veszély(ami lehet nem is veszély)nem belegabalyodni a hálóba(én attól is félek)Barátnőmnek van egy farkaspókja, nagy terráriumban, azt meglesem néha, de hatalmas az is, vagy 6-7cm bizti van és undi, de kettesben nem merek egyedül maradni vele a szobában:S

2013. aug. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!