Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van két cicám, de mikor...

Van két cicám, de mikor átmegyek barátomhoz az ő kiscicájára szinte azonnal allergiás reakcióim lesznek, ez lehetséges, h a sajátomra nem az övére meg igen?

Figyelt kérdés
nekem egy perzsa cicám van meg egy sima házicica, barátomnak pedig sziámi

2013. júl. 2. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, lehetséges. Ugyanis nem a macska szőrére vagyunk allergiásak, hanem a macska nyálára. A nyálában van valami ami allergiás reakciókat válthat ki. Az elhullott macskaszőrökön meg ott van a nyál is ami gondot okozhat. Elképzelhető, hogy a barátod macskáját sűrűn fürdetik, így a macska elég intenzíven nyalogatja (tisztítja) magát. Így rengeteg nyál kerül a szőrére ami nálad allergiás tüneteket produkál.

Nekem is van macskám,és rá én sem vagyok allergiás.

Viszont egy kedves barátom macskájára nagyon. Mondjuk én rendszeresen porszívózom, takarítok, így tisztaság is segít, de az ismerősömnél minden csupa macskaszőr..

2013. júl. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
na pont ezaz, nálam minden csupa szőr nála pedig nem és nem fürdette még meg 1x sem, az egyetlen amire gondoltuk még, h az én cicáim nyugodtak az övé pedig kis szeleburdi és összevissza harap tehát összenyálaz, de pl szoktam puszilgatni az enyémeket is és semmi az övét pedig megpusziltam és kb negyedórára rá feldagadt a szám a piercing mentén utána meg jött a többi=/
2013. júl. 2. 12:16
 3/4 Platypus ***** válasza:
Nem lehet, hogy az ő macskáján van valami spot-on, bolhanyakörv vagy egyéb parazitairtó, és arra vagy allergiás?
2013. júl. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nem, teljesen értetlenül állok a helyzet elött
2013. júl. 3. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!