Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy ne mutassam ki az érzései...

Kujcy kérdése:

Hogy ne mutassam ki az érzéseimet mikor egy állatot elaltatnak?

Figyelt kérdés
Állatorvosnak készülök, mar gyakorlaton vagyok egy állatorvosnál, igaz meg csak 15 vagyok,de itt ahol élek itt mar most szükség van a gyakorlatra. De meg is amikor a doki altat nem birok bent lenni a szobában....hogyan tudnak ezen uralkodni mert mindenképpen állatorvos akarok lenni!

2013. júl. 4. 01:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Nézz szembe vele. Nem gyengeség. Maradj bent, és csúnya kifejezéssel élve, megszokod. Soha nem lesz jó érzés, de megtanulod majd uralni.
2013. júl. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy ezzel megrövidül a szenvedésük, bárcsak embereknél is alkalmazni lehetne, ha nincs remény a gyógyulásra. Teljesen rendben van az, hogy így érzel, az lenne gond, ha közönyös lennél. Biztos vagyok benne, hogy nagyon jó doki leszel és az érzelmeidet is megtanulod fékezni.
2013. júl. 4. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy állatorvosnak ennél szörnyűbb dolgokat is át kell élnie. Egy idő után majd megkeményednek az érzéseid. Ha úgy érzed, nagyon nem vagy rá képes, akkor válassz másik hivatást.
2013. júl. 4. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Még csak 15 vagy, ilyenkor normális, hogy nem megy annyira profin, mint pl. egy felnőttnek. Ez majd jönni fog az évek során, nyugi. Egyébként valóban nem kell szégyellni, bár állatorvosként tudnod kell ezeket kizárni és a feladatra koncentrálni, mert ha szétesel belül, akkor hibázhatsz a feladataidban, ami pedig senkinek sem lesz jó.


Én már láttam pár altatást, a saját kutyámét is. Őszintén szólva semmi borzalmas nincs benne látványra, tehát csak akkor lehet gond, ha az érzelmi részre gondolsz. Javaslom, próbálj közben váltani pár szót az orvossal, vmesélje el, miért kell altatni vagy gondolj másra, kérdezgesd, hogyan hat a szer stb. A lényeg, hogy ne egyetlen gondolaton pörögjön folyton az agyad és ne kezdj el az érzelmi részére koncentrálni, mert akkor egyre szomorúbbá teszed saját magad és nincs megállás, egyszer csak elsírod magad, onnan pedig már lehetetlen visszahozni a dolgot.

Nyugodtan mondd meg az állatorvosnak is, hogy neked ez még nehézséget okoz, kérdezd meg, nála, hogy történt ez, hogy sikerült megszoknia az időn során stb.

Esetleg menj be egy olyan altatásra (nem baj, ha mégis elsírod magad), ahol olyan kutyát altatnak, ami már nagyon szenved. Ha egyszer meglátod, hogy bizonyos esetekben tényleg megváltás nekik a halál, abban a pillanatban teljesen megváltozik az altatáshoz való hozzáállásod. Utána, amikor ilyet kell végezni, nem sírni fogsz, hanem fellélegezni a végén, hogy végre már nem szenved szegény állat, és érezni fogod, hogy az volt a helyes lépés.

2013. júl. 4. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az egyik előttem szólóval, valóban találkozni fogsz ennél sokkal megrázóbb, szörnyűbb dolgokkal is.

Az annyiban más, hogy ha pl. egy olyan kutyát látsz, amit elütött egy vonat és már alig él, mert levágta pár végtagját és megállás nélkül nyüszít és csupa vér minden, akkor ösztönösen próbálod megmenteni és tenni a dolgod, csak arra koncentrálsz, hogy mit kell tenned, az érzések pedig kikapcsolódnak.

Altatásnál ez nem jön, mert nem vészhelyzet.

2013. júl. 4. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!