Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Amikor kicsit hidegebb van,...

Amikor kicsit hidegebb van, akkor a kutyámnak és a macskámnak meg szoktam melegíteni a reggeli tejet, de most hogy meleg van, nem melegítem meg, és ez baj e?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy az állatnak is jól esik ha valami hideget ihat, és lehül kicsit a szervezete. Nem?
2008. jún. 24. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

egy bunkóságot kérdezek. megrágni is megrágod helyetük a csontot?

nem kell hidegben sem melegíteni a tejet.

de igen a hideg ilyenkor kell nekik, ami mindig friss hideg vizet jelentsen. (nem jéghideget) a tejet is ha megszokták akkor nyugottan adhatod hidegen. de télen sem kell megmelegíteni nekik.

2008. jún. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell megmelegíteni. A lényeg hogy friss víz mindig legyen előttük mivel a tej a macskáknál ételnek számít, és nem is ajánlatos belőle sokat adni.
2008. jún. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne baj? Ha választanod kéne ebben a melegben egy forró és egy jeges ea aközt te mit választaná?


Amúgy téle azért nem árt megmelegíteni, mivel -5 fokban a hűtőből kiett tejet odaadni, nem a legjobb. De ha az idő 15 fok fölött van már fölösleges...

2008. jún. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A kutya kevésbé érzékeny az ilyesmire, de a macskának nem ajánlatos bármit is jéghidegen adni, vagyis közvetlenül hűtőből kivéve, akkor sem ha meleg van. Kicsit hagyd elöl, mielőtt odaadod neki.
2008. jún. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Az elso valaszolonak. Sot, meg a allatot is leoli helyettuk. (Gyk: nem kell vadaszniuk)

Amugy en ilyen melegben vizes rongyos simoagattasal hutom a macskakat. ( Szkepticizmus: draga az allatorvos, es ha felfordulnak, kinek van kedve ilyen melegben asni? Anelkul meg percek alatt budos lesz...)

2008. jún. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán mindek kell a kutyát/macskát minden nap tejjel tömni? Egyiknek se tesz jót a sok tejfogyasztás...
2008. jún. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor mit adjak nekik enni? nem minden nap marad kaja maradék amit meg tudnának enni..
2008. jún. 25. 07:27
 8/11 anonim válasza:
100%
Talán vehetnél nekik konzerveket, száraztápot, vagy húst főzöl nekik az is jó, csontokat is szeretik még a macskák is rágni, levesbe áztatott kenyérdarabok, bármit megesznek szinte.
2008. jún. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Ne adj a macskáknak sok tejet, mert a legtöbb macska tejcukorérzékeny és nem tudják megemészteni. Ez amúgy is egy tévhit, hogy minden macskát tejjel kell itatni... bár megértem, ha adsz neki(k), az én egyik macskám is a tej megszállottja volt, kikövetelte. A többiek nem igazán csípik. És ő se naponta kapta.


Kettő, egy jó tanács: a csont adagolását próbáld a minimumra redukálni! A háziasított állatok (kutyák-macskák) nem, de ha belegondolsz, a vadak is csak ritkán esznek csontot! A mi állataink is szeretik rágcsálni, de ma már egyáltalán nem kapnak, miután a kutyánknak egy műtéten kellett átesnie. Bár ő már 10 év felett van, a csont bélelzáródást okozott neki, még a beöntés sem orvosolta a problémát. Tehát csontot lehetőleg ne, főleg idősebb állatoknak. Ha nem tudnak leszokni róla, vegyél állateledel boltban préselt bőrökből készültet, vagy marhacsontot, mert az nem csövescsont.


Alapvetően a házi "maradékkal" nincs bajuk az állatorvosoknak, mégsem a legjobb megoldás a kedvenceid élelmezésére. Nem baj, ha kapnak, de ne az legyen 100%-ban a kajájuk. Nincs benne ugyanis az és annyi, amit és amennyit az állatok igényelnek. Gondolok ezalatt az aminosavakra és esszenciális vitaminokra, stb. Nem várja senki, hogy Royal Canine tápon tartsd őket, de ha már egy Darling minőséget megveszel, hosszabb és kiegyensúlyozottabb életet biztosítasz az állataidnak.


Üdv!

2008. jún. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

Adjneki maradékot! lényeg az: falusi vagy vagy kertesházba laksz és eleget vagy otthon? Én falusi vagyok és a kutyum szereti azt amit (mint minden ember) én is szeretek. nemhiszem hogy olyan gazdag vagy h mindig konzervet adj neki! Am nem jó az a kutyunak(konzerv)

és mégis: mit csinálsz a kajamaradékkal???? kidobod?

2008. júl. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!