Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A falból (általában alul a...

A falból (általában alul a taposó felett) olyan nagy bogarak jönnek elő mint a szentjánosbogár. Hogy kerül oda? Kertes házban lakunk.

Figyelt kérdés

Mióta odaköltöztünk minden évben találkozom velük.

A falban van benne, onnan kaparja ki magát. Egyszerűen nem értem hogy kerül oda. Arról nem is beszélve micsoda kárt csináltak már eddig. Szerintetek hogy lehet ellenük tenni, vagy megelőzni a kárt? Talán csempézzük fel a szobák alsó oldalát?


2008. jún. 24. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nagy fekete bogarak amiket ha piszkálod bűzt árasztanak?Olyan nálunk is van sajnos :(

Mindenféle rovarírtókkal próbálkozunk egy párat már sikerült kipusztítani.Csempézétek le a falat onnan talán nem tudják kikaparni magukat.

2008. jún. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyok? A szentjánosbogár kicsi, ha nagyobbak akkor előfordulhat, hogy csótányok. Azok az apró repedéseken is átpréselik magukat, főleg a nedves helyeket szeretik: fürdő, wc, konyha. Bár azt nem tudom, hogy a kertes házakba is beköltöznek-e, én panelban lakom, és sajnos nálunk bizony vannak.

Rovarirtóval nem próbálkoztatok még?

2008. jún. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem büdös. Nem csótány. Csótányt már láttam sajna egy párat a volt munkahelyemen (gyorsétkezde ) :(

Birizgálja a falat, lehet hallani a sercegést amikor csend van. Hallom hogy ás.

Nagyon zavaró. Mert rendes, tiszta házban lakunk, téglaház. Nem értem mi a frász ez. Még sehol nem láttam ilyet.

Nem invázióban jönnek, csak hogy is mondjam kb egy év alatt 7-8 bújik elő a falból, kb 2-3 centis lyukat ásva.

A bogár barnás, csúnya, és kb 4-5 cm lehet. Nagy szárnya van. Repked is egy darabig, aztán lepottyan, és vége.

2008. jún. 24. 15:15
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Cserebogárnak hívják. Nem tudsz vele mit csinálni, mi is kertes házban lakunk, és lyukat csinálnak alul, ahol a fal és padló találkozik. De pl a szomszédban, meg a párkány alatt vannak a lyukak kb 10 cm távra egymástól. Mi azt csináljuk, hogy a lyukakat beragasztjuk faragasztóval , vagy pedig szilikont nyomunk bele. Amikor a percegés hallatszik, akkor már lehet látni egy kicsi lyukat , vagy repedést, és oda nyomd bele a szilikont vagy faragasztót. De mást nem nagyon lehet csinálni.
2008. jún. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Elfelejtettem leírni, hogy a felcsempézést, úgymond mosólábazat építése jó ötlet lehet, de ahogy mondtam, a szomszédban a párkány alatt jöttek ki..
2008. jún. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!!

Pont az előbb találtunk egyet, a kis piszok a fürdőkád mellet jött elő.

De egyáltalán hogy kerül oda?? Ez a talány. Talán a cementbe volt valami amikor épült a ház és ilyen sokáig élnek?

Nem értem, hiszen a fürdőszoba fala ahol kijött abszolult nem érintkezik a külső homlokzatos fallal, középen van.

Köszönöm még egyszer!!!

2008. jún. 24. 21:06
 7/8 A kérdező kommentje:
Sárga sötét csíkok vannak a hátán.
2008. jún. 25. 06:56
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Régi kérdés! Valami ilyesmi volt? [link]
2011. okt. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!