Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az idén találtam egy kis...

András145 kérdése:

Az idén találtam egy kis mocsári teknőst. Mindent Beszereztem neki. Amikor a kút melleti kis folyásból hoztam kis kavicsokat az akváriumban apro gilisztaszerü szürke-vörös lényeket láttam. Mik azok?

Figyelt kérdés
Paraziták?Kárt tehetnek a teknősőmben?
2013. júl. 8. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges, képet tudsz küldeni? Egyébként elkaphatod
2013. júl. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
engedd el, nemzetközileg is védett fajt birtokolsz. Vegyél egy olyan fajt egy kereskedésből, ami tartható. Ne gazdaságossági okok miatt tarts teknőst!
2013. júl. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem tudok mert nagyon kicsik.
2013. júl. 8. 22:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha úgy érted hogy a férgeket nem tudod elkapni mert nagyon kicsik, szerintem az első úgy értette, hogy a parazitafertőzést kaphatod el a teknőstől.


Ha úgy érted hogy a teknős túl kicsi... nos, a vadon élő teknősök nem szorulnak a szüleik vagy pláne emberek gondoskodására, engedd el neki megfelelő élőhelyen. Védett, veszélyeztetett állat, a természetben a helye.


Nagyon aranyos, otthoni tartásra alkalmas tekiket találhatsz állatkereskedésekben, az ékszerteknős, királyteknős nem is drága, a szárazföldiek, mint pl. görög teki kicsit drágábbak ugyan.


Esetleg állatorvossal nézesd meg, de mindenképp engedd szabadon, olvass utána a teknőstartásnak és szerezz be inkább egy hobbiállatként legálisan tartható fajt.

2013. júl. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ugy értettem hogy nem tudom lefényképezni mert nagyon kicsik és ha nagyon rá közelitek semmi nem láthato.
2013. júl. 9. 02:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!