Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nem tudom hogy mi mást lehetne...

Nem tudom hogy mi mást lehetne adni a kutyámnak és a macskámnak enni valót, mert én általába mindig tejet és kutya kaját adok nekik. Tudom hogy ez nem jó, de mit adjak nekik?

Figyelt kérdés
Nem nagyon szokott kimaradni kajamaradék,amit odatudnék nekik adni..
2008. jún. 25. 07:28
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

A macskának vizezett tejet adj vagy vizezett tejfölt, és a boltban kapható macskakonzervet, vagy száraztápot.

A kutyának kutyakaját adj, van konzerv, száraz, ezerféle, tudsz válogatni. Jó váltogatni szerintem kicsit h szárazat kap, aztán konzervet, bár a mi kutyáink száraztápot esznek mindig, pedig az egyik kiállításra is megy, szóval teljesen rendben van az is. Az is ok, ha néha a szárazra teszel neki kicsi húslevest, maradékot, mi kicsi vízbe áztatva adjuk nekik a száraztápot.


Nem írtad, mennyi idősek az állataid! Ha már több mint fél évesek, akkor érvényes a fenti!

2008. jún. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
97%
Szia! Sok kutya csak kutyakaját eszik. Mi szoktunk a kutyusnak időnként főzni. Szívet, nyakat, csirkemellcsontot, farhátat, éppen ami olcsó, vagy akciós a piacon, vagy a hentesnél. Ebbe szoktunk neki srépát, paszternákot főzni. A kajcsi főzőlevében pedig rizst főzünk, és azzal keverve kapja. Ha nincs olcsó csontos husi, akkor eszi egy darabig a tápot. Cicát nem tudom, de a szivet biztos ő is eheti.
2008. jún. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Én eleve úgy főzök, hogy maradjon kaja, amit megehetnek, mert jobban szeretik a házikosztot. Kapják a konzervet, száraztápot, felénk lehet kapni csirkefejet, cica is eheti azt. Kutyának szoktam főzni, nyakat, szárnyat, far hátat, tésztával vagy rizzsel. Cicáim pl imádják a leveseket, azt mindig úgy főzök hogy maradjon nekik.
2008. jún. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a legjobb valami értelmesebb száraztáp (nem Pedigree, Chappi, meg ilyenek), és a házikoszt keveréke.

Ahogy írták többen is lehet olyan húsféléket kapni olcsón amit mi nem igazán eszünk meg (fej, nyak...), viszont a kutyáknak/macskáknak tökéletes kiegészítő a táp mellé. Így biztosítani tudod mindazokat a tápanyagokat amire szükség van (a tápok által), és a kutya nem fogja "megunni", ha kap mellé valami finomat. Azt ugye nem mondod komolyan, hogy amikor nem maradt más akkor csak tejet adtál az állatoknak???

2008. jún. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Macskáknak vehetnél párizsit, bármilyen olcsóbb fajta megteszi, nekem 3 macskám van, nagyon szeretik, egy rúddal kitart majdnem egy hétig a 3nak. Tejet ne adj nekik túl sokat, inkább víz. Meg vehetnél száraz macskakaját is nekik.

Kutyának pedig csak szokott maradni levesből csont, kenyér beáztatva, vagy bármi más... az én kutyám kedvence a májkrémes kenyér, persze csak a csontok után :)

2008. jún. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az állatok nem ehetnek kenyeret, mivel az felpuffasztja őket!
2008. jún. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Különböző források alapján összeállítva:


Dr. Francis M. Pottenger végzett egy hosszú kísérletet macskákon 1932-1942 között.


Kilencszáz állatot etetett főtt, illetve nyers hússal és tejjel. Az állatok szépen fejlődtek, ha mindkét étket nyersen kapták, viszont elhullottak a hőkezelt táplálék hatására. Az olyan macska, amely károsodott a hőkezelt ételtől, már sohasem lett teljesen egészséges, hiába kapott ismét nyers étkeztetést. A főtt húst kapott macskák tüdőgyulladásban, hasmenésben, csontvelőgyulladásban, vese és petefészekgyulladásban, ízületi gyulladásban és sok más krónikus degeneratív betegségben szenvedtek.

A főtt étel a máj fokozatos károsodásához vezetett, a széklet epetartalma egy idő után annyira mérgezővé vált, hogy az ilyen macska székletével trágyázott földben még a gaz sem nőtt ki. A fontos most számunkra az, hogy ugyanaz az elkorcsosulás akkor is jelentkezett az állatoknál, ha a húst nyersen, csupán a tejet kapták hőkezelve! A pasztörizált tejen tartott macskák első generációs ivadékai jelentősen eltértek a normálistól. A második nemzedék halva, vagy betegen született, a harmadik nemzedék pedig már nincs is, mert addigra a nőstények elvesztik a szaporodó képességüket.


[link]


Ezeket nem árt tudni, ha szeretjük a cicánkat.

2008. okt. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!