Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha az állatorvos nem ad...

Ha az állatorvos nem ad számlát, az mire utal? (Normális válaszokat szeretnék, nem indulatiakat. )

Figyelt kérdés

a) zsebre dolgozik, ami nekem a1) jó, mert olcsóbban kapom a gyógyszert, kezelést, stb-t; a2) rossz, mert drágábban kapom;

b) hülyének néz és azt ad el nekem, amit akar, meg úgy kezeli az állatot, ahogy akarja (= nekem ugye fogalmam nincs az állatbetegségekről, ...)

Végül: Mennyire lehet/szabad megbízni az ilyenben?

Mielőtt minden hülyeség jönne: nekem korábban volt olyan állatorvosom, aki az ország egyik legjobbja ma és sose adott számlát, viszont, ha nem volt annyi pénzünk, elengedte az árat, volt, hogy féláron kezelte a kutyát, stb. Szóval nem tudom. Ez egy új doki, azért kérdem.



2013. júl. 24. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A b)-t annyiból kizárnám, hogy a mienk sem ad részletes számlát, csak a végösszegről nyugtát, de ha nagyon sumákolni akarna, kiszúrnám. (Az persze igaz, hogy nem mérhetem fel, mennyi az oltás, gyógyszer ára és mennyi a kezelési díj.) Ha zsebre dolgozna... megteheti? Első alkalommal sem adott semmiféle számlát? Azt megértem, ha ismert betegnek az ilyen "fizetéshalasztásos" ügyeknél nem ad, mert ezt nehéz lenne lepapírozni, vagy másképp számolja el. Viszont ha egyáltalán nem ad... hát, bátor. Mondjuk ritka, hogy az adóellenőrök állatorvoshoz szállnak ki ellenőrizni.

Nézd, ha megkérdezed, hogy tud-e ÁFÁ-s számlát adni, és ezt kerek perec megtagadja, akkor gyanús. Addig szerintem nem érdemes ezen sokat rágódni, ha nagyon drágállod, rákérdezel.

2013. júl. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi megfordultunk elég sok orvosnál és soha egyik sem adott számlát. Nem hinném, hogy zsebre dolgoznak, hiszen a szert meg kell nekik is venni, de azért furcsállom én is.
2013. júl. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg sokkal olcsóbban dolgozik, hiszen nincs ÁFA, márpedig az alaphangon +27% lenne.

Namost állattartóként illik legalább utólag utánanézni az adott betegségnek, ha megsem és átvernek, akkor meg is érdemled, mert az nem elfogadható, hogy az ember nem ismeri legalább a gyakoribb betegségeket.

2013. júl. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Első alkalom is volt, meg nem is. Első, mert énkutyám először ment. Viszont anyám vitte el, aki már volt nála előző kutyával. Amúgy csak a kötelező kezdő oltás volt, meg biléta, meg könyvecske, meg csip, meg féreghajtó, meg bolhaspré.

Ami miatt kérdem, hogy ezt anyám tette szóvá, aki már eddig is járt nála. Másik: féreghajtót adott (tabletta), hogy adjam be. Én, itthon. Be tudom, nincs gond. De a régebbi kutyámnak helyben be is adták. Plusz macskáknak féreghajtó. Ugyan hol csekkoljam, hogy 6 db tabletta mennyibe kerül??

És bocs 3-as, de ezek már egyéni vélemények, hogy kinek mennyire kell tisztában lennie az állatbetegségekkel - sztem semennyire, pláne egy hobbisnak, erre van az állatorvos, és ráad az állatbetegségek sokkal bonyolultabbak, mint az emberiek -, meg pl olyanokkal, hogy ha befújja a kutyát egy bolhairtóval (Advantix állítólag), azt hogy ellenőrzöm, hogy egy ilyen befújás mennyibe kerül, meg hogy mivel fújta be valójában, mer ettől még a kutya boldogan vakarózik. ... :( Szal nem véletlen kérdem, amit.

2013. júl. 24. 20:04
 5/10 anonim ***** válasza:
féreghajtót nekünk is mindig csak odaadják, igazából szerintem nem gáz. nálunk van állatpatika úgyhogy lehet ellenőrizni a gyógyszerek árát, de a féreghajtót szerintem megtalálod online is. nem hiszem, hogy át akarna verni titeket az orvos, bár tény, hogy nem árt odafigyelni. bolhára neostamosant szerezzetek. párszáz forint egy ampulla, hígítani kell.
2013. júl. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Először is: nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat!


5-ös: Ez a Neoizé hol kapható? És pontosan hogyan kell használni? Kutyára jó vagy macskára is?

Amúgy az mért van, hogy féreghajtót nem lehet kapni, csak álatorvos írhatja fel? Ennek mi az értelme? Hogy félélvente el kelljen zarándokolnom állatorvihoz?

2013. júl. 25. 15:09
 7/10 anonim ***** válasza:
A féreghajtó vényköteles, ahogy van emberi gyógyászatban is vényköteles gyógyszer. Nem csak azért, mert "félévente el kell zarándokolni" (az sem árt), hanem mert a pontos adagolást testtömegarányosan kell kiszámítani, veszélyes gyógyszer lehet, szóval csak akkor váltsd ki, ha a doki felírja. Ugyanígy sok más is vényköteles.
2013. júl. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amíg bízol az orvosban addig nincs gond.Mivel nem te voltál a kutyával így perzse,hogy nem láttad mit fúj rá :)

Számlát én se mindig kapok,de nem is kérek.Nagyobb összegnél mindig kapok számlát vagy műtéteknél amin részletesen rajta van még a vénakanül is és a 0,5 ml akármi is.

Féreghajtót én mindig külön megveszem és egyszerűbb itthon beadni és a torkán se kell lenyúlni :)

Egyébként mindenhol más árréssel dolgoznak és a féreghajtó ára függ a fajtájától is,mert vannak az olcsóbbak amik nem olyan széles spektromuak és vannak a drágák amik jobbak is.

Itt valaki írta,hogy képben kell lenni alap betegségekkel,ez így van.Nem árt ha olvasol dolgokat,tudsz dolgokat.A minimum lenne tudni az oltás mire véd meg a féreghajtó mire jó :D Sokan ezt se tudják.

2013. júl. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7-es és 8-asnak:

Hát igen, a bizalom, meg a hozzáértés... Lehet, hogy ez a bajom. Kb féléves kismacskámnak (menni lehet egy kismacska? 25 deka?) olyan szert küldött, ami kifejezetten nagytestű (4-8 kg!) macskáknak való. (egy ilyen általános féreg-rüh-és hasonlók ellenit) Tiszta jó, h utánanéztem, mert ha rákenem mindet, bele is döglik azonnal. Plusz írja, hogy nem szabad, hogy másik macska szájába kerüljön. Remek, itt van egy rakás macska. Szóval a szakértelem......

Úgyhogy, persze, természetes, hogy utánanézek mindennek és előbb tájékozódok, csak aztán csinálok bármit is, de elég baj ez, hogy le kell csekkolnom, hogy a doki mit ír fel.

Nagyon köszönöm a válaszokat! :)

2013. júl. 28. 11:38
 10/10 anonim ***** válasza:

Neostomosant az állatboltban vettem, de lehet venni állatpatikában is. nem drága, 5 ml-es ampullát egy liter vízben kell felhígítani és ráfújni az állatra. a papírján azt írja csak kutyára jó.


meg nekem legutóbb azt mondták féreghajtót is adnak az állatpatikában vény nélkül, bár macskáról volt szó nem kutyáról. nem tudom... így rémlik, de mi mindig a dokitól kérjük.

2013. aug. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!