Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutya, macskatartók? Nagy a...

Kutya, macskatartók? Nagy a baj, nem tudom mi legyen!? FONTOS?

Figyelt kérdés

Jó napot kívánok!


Én 14 éves vagyok, nem a rend és tisztaság elkötelezett híve, aki napi 1-2 órát takarít, de azért heti rendszerességgel kitakarítom a szobám stb... füvet nyírok locsolok



Az anyukámmal élek, van 2 macskánk és egy kutyánk!

Anyukámat nem tudom másnak nevezni, mint valami megtébolyult álattartónak.

A macskák összevissza járkálnak a ház és udvar között.Ő reggel 3-4-kor kel azért hogy a macskák kitudjanak menni, esetleg kajátkapjanak.Ugye mint mondtam van egy kutyánk.Ő amikor idekerült kisajátított magának egy fotelt!Egy fotelt!!!!!Ez már nem normális, de nem csak ez van.Amikor otthon van anyukám napi 24 órában bent van, és nem egy csivava hanem egy középméretű kutya.

Ez nem is lenne baj, ha ezeknek az állatoknak nem lenne szőre, szaga, hangja.A ház 78%-a koszos az állatok miatt.Anyukám szószerint le se szarja

Próbáltam már jelezni neki, hogy nem normális ami itt folyik, de nem érdekli, olyan mintha az állatok neki a férjei lennének vagy nem tudom.Amikor átmegyek huzamosabb időre egy barátomhoz, akiknek normális életük van, akkor amikor hazaérek mindig fáj a szívem és sírni tudnék amikor hazaérek, mert olyan kosz, nemtörődömség van itthon.A macskák ahogy esznek, összekajálják a falat!Ezért kellett festetnünk, nem kevés pénzért de anyukámat ez sem zavarta.Mit tudok tenni?A szomszédok, haverok amikor belépnek mindig egyből leírnak.A ruháim macskaszőrösek.Elgem van egyszerűen.Anyám egy állatbuz*i (ezzel nem akartam megsérteni senkit).

Tudja hogy nekem ez fáj, meg minden de azért is csinálja....

Mit tudnék tenni?Ja és persze ő nem takaarít, max 2 hetente akkor is "felmos".



Az értelmes válaszokat előre is köszönöm.

Aki magára ismert kérdezen meg egy veleélőt, esetleg egy családtagot, aki nem utálja de nem is szereti az állatokat

hogy ez normális-e.....



2013. júl. 26. 09:10
 1/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Teremts körülményeket. A macskákat szoktasd alomra, a kutyát szobatisztaságra. Fésüld őket, kevesebb szőr lesz, + a szobádba ne engedd be őket. Ezen édesanyád valószínüleg nem fog változtatni, így neked kell. Szintén állatbolodként tudom, hogy sokszor a mi állatszeretetünk miatt sok dolog van egyöttélésnél, ami másokat zavar. De hidd el, hogy anyukádnak sok dolog ami neked probléma, neki meg sem fordul a fejében... beszélgess vele, és próbálj besegíteni az állatok tartásában.
2013. júl. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De én nem fogok, mert ez nem megoldás.Hogy én tegyek az ű állatai ellen.Meg itt a fésülés nem segít

Hidd el..

2013. júl. 26. 10:14
 3/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Ha te nem fogsz, ő sem fog, szerintem. A másik dolog, hogy nem az ő állatai ellen kell tenned, hanem ÉRTÜK. HA nem tudod ezt megtenni, semmi nem fog változni, sőt rosszabb lesz. Anyukádnak egyre nehezebb lesz veled élnie, a kutyáknak is, és neked is.
2013. júl. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát azért köszi hogy megpróbáltál segíteni.. :)
2013. júl. 26. 10:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Az még oké is lenne, hogy bejár a házba egy kutya, meg 2 macska, na de hogy nem is takarít utánuk, és ez egy NŐT nem zavar, megértem hogy kiakaszt.

A szobádat zárd be, hogy oda ne menjenek be a macskák mindent összeszőrözni, a ruháidat pedig csak a szekrényben tartsd.

Talán megemlíthetnéd neki, hogy ez neki nem ciki, hogy jön valaki, és tiszta retek minden?

2013. júl. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mondtam neki hogy ezért lefognak nézni meg minden, meg hogy őt is őrültnek fogják tartani, erre azt válaszolja hogy dehogy is ez normális eg mások is így tartják az állatokat.Mondtam neki hogy mondjon 1-et, erre nagynehezen tudott egyet mondani, az is egy állatvédőmenhelyi haverja.....
2013. aug. 2. 16:26
 7/7 anonim ***** válasza:

a panelben rengeteg ember tart állatot, ott is bent vannak, nem a fürdőbe zárva élnek, vagy az erkélyre. bár mi nem panelban lakunk, a kutyának saját fotelje van, igen. senki nem nézett még csúnyán ezért.

ha nem tetszik a kosz, takaríts. biztos nem tetszik ez a válasz, de más megoldás nem nagyon akad. amikor a kutyám vedlett, naponta többször felporszívóztam utána, ha tüzel, naponta felmosok ha kell azt is többször.

emellett apukámmal és a barátommal élek, le se sz.rják, hogy én aznap mostam fel valahol, betrappolnak a sáros cipővel stb... a mosdó körül is folyton kosz van, mert miközben mossák a kezüket szétfröcsög a víz. én pedig megyek és takarítok. mert ha valakit nem zavar a kosz, az el sem fogja tüntetni, hidd el. a ruhák szétdobálva mire hazaérek - elpakolom.

javaslom te is fektess több időt a házimunkába. ahogy említették, az állatok szőrének ápolása is fontos. nekem csak kutyám van, de nincs bűz, kosz miatta. barátom szüleinél két macska él a házban, ha belépsz és nem látod őket, nem mondanád meg, mert sehol nem találsz macskaszőrt, szagokat sem érezni. de ez nem csak úgy magától van! ha anyukád nem csinálja, csináld meg te!

ne úgy legyél a környezetedre igényes, hogy másoktól várod el, hogy rendet tartsanak ha egyszer téged zavar.

2013. aug. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!