Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyiket érdemes megvenni, a...

Tamcsi20003 kérdése:

Melyiket érdemes megvenni, a macskát vagy a törpenyuszit?

Figyelt kérdés

2013. júl. 27. 08:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
Törpenyúl!A macska büdös,és alattomos.
2013. júl. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%
A törpenyúllal jóval kevesebb gondod lesz. :)
2013. júl. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
Igy van!
2013. júl. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 intrepid ***** válasza:
21%
Macsek. Értelmesebb, szórakoztatóbb, mint a nyuszi, viszont foglalkozni kell vele. Kismacskát nem venni kell, kapsz ajándékba, onnan, ahol éppen megkölykedzett a nőstény.
2013. júl. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
8%
Macska. A nyúl hálátlan állat és elég ostoba. A gazdáját sem ismeri meg. Csak enni sza..rni és ba..szni tud. Ha lehetősége van el is szökik.
2013. júl. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
A macskák elég öntörvényűek, marha nagy mázli kell, hogy kifogj egy bújósat. Nem mindegyik szereti, ha simogatják.
2013. júl. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Törpenyúl!
2013. júl. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%

Általában a macska aki elszökik és hálátlan, csak enni jár haza, meg beleszarik a gyerek homokozójába.

Nekem volt nyulam, és megismerte a gazdáját, ha hívtuk odajött, jött velünk az udvarra, kutyák közé, és nem szökött el, lehetett fésülni, kézből etetni, de a simizést nem mindegyik nyúl szereti, úgy ahogy macska és kutya sem, vannak egyedek, akiknek más igényeik vannak... az enyém szerette, főleg ha a fejét simogattuk, ha a hátát akkor néha összerezzent.

2013. júl. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Nekem jelenleg mindkettő van.

Macskám több is volt, A nyuszim ez az első.

A macska elvan magának kint is, etetni kell, vagy max. macska alomtálca. Viszont ha be is jár a házba, akkor figyelj! Nekünk tavaly elbolhásodott a ház, azóta Frontline! Valamint a mostani cica igencsak hullajtja a szőrét, de ez szerintem fajta függő. Mi sosem oltattuk, de ivartalanítani szükséges! És bárhol kapsz ingyen macsekot, ha lefialt egy anya, még örülnek is ha elviszed.


A nyuszira is elvan magának, még egyedül is, de napi 1-2 órát foglalkozz vele, engedd ki, valamint, ha új kis nyuszi, akkor szobatisztaságra kell nevelni. Már most sokkal jobban kedvel engem, mint másokat, mert megjegyzi a szagodat és hangodat. Őt muszáj oltani 2 betegség ellen, de erre van kombinált oltás. Érdemes tenyésztőnél venni, mint kereskedésben. Ott jóval kezesebb, és olcsóbb is, nameg a nemét is biztosra megmondják.

A macska hazahozhat emberre is ártalmas bacikat (ezt csak olvastam!). A nyuszinál nincs ilyen, még ha kint tartod sem. A macska valószínűleg bújósabb lesz, de sok gazdi mesélte, hogy a nyuszija is folyton bújik és igényli a simogatást.


Egyszóval sok előnye és hátránya is van mindkettőnek, neked kell eldönteni, hogy mik a legfontosabb tényezők!

Remélem segítettem!

2013. júl. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

"..A macska hazahozhat emberre is ártalmas bacikat.."

Mindig voltak macskáink (kinti-benti macskák, kertes házban lakunk) de soha nem kaptunk el semmit. Szerintem ennek nem sok valóságalapja lehet.

2013. júl. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!