Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Padlásomat ellepték a denevére...

LIZALI kérdése:

Padlásomat ellepték a denevérek. Kárt tudnak tenni a padlásban, pl. megrágják a fát, szigetelőgyapotot? Ha télen elmennek, jövőre visszajönnek? Nem tudom hol jöttek be, így nem tudom kizárni őket. Mit tegyek? Válaszukat köszönöm, Lizali.

Figyelt kérdés

2013. júl. 27. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
A denevérek oda aludni járnak, nem kárt csinálni, fát rágni, a hazai denevérek rovarokkal táplálkoznak, és mind a 28 fajuk védett, örülj hogy nálad vendégeskednek. Télen lehet nem mennek el, ha kellően sötét és zárt a padlás, akkor ott alszanak téli álmot. Ártalmatlan állatok. :)
2013. júl. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
7%
Ultrahangos vadriasztó elűzi őket!
2013. júl. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Vedett allatok es teljesen artalmatlanok.

Ne bantsd oket.

2013. júl. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg hasznot hajtanak a rovarok pusztításával,én örülnék,ha visszaköltöznének hozzánk.Kézzel azért ne nyúlj hozzájuk,mert veszettséget terjeszthetnek.Nem jellemző,de már Magyarországon is diagnosztizálták a betegséget denevéreknél.

Egyébként nagyon jó fejek és tényleg nem kell félni tőlük.

2013. júl. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és rossz helyre tetted a kérdést,ugyanis nem madarak.
2013. júl. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A denevérek emlős állatok, éles fogaikkal piszkosul tudnak harapni. Ne bántsd őket, nem tesznek semmi rosszat. [link]
2013. júl. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A nyestek rágják meg a fát, a szigetelést és éjszaka randaliroznak a padláson. Nehéz őket kizárni.

[link]

2013. júl. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!