Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyiért vetted az állatod,...

Mennyiért vetted az állatod, s havi szinten mennyit költesz rá?

Figyelt kérdés

Milyen háziállatod van és mennyibe került? Megbántad, hogy őt választottad, s nem egy másikat? Havi szinten mennyit költesz rá/rájuk? Írhatbak kutyás,macskás, rágcsálós, halas, madaras, bogarakat tartók is.

Továbbá a nagyon nagyon fanoknak egy kérdés plusszba. Van az állatod mellett valami más hobbid, vagy ez tölti ki a szabadidődet?



2013. aug. 4. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy kutya (8 éves), egy macska (1 éves). A kutyát menhelyről hoztam, a tulajnak adtam 10e ft adományt, a cicust pedig úgy találtam az utcán, a belváros közepén és elkezdett követni, úgyhogy végül is hazahoztam. Ez volt az egyik legjobb döntésem, a kutyus mellett. :D Imádom, igaz, egy kicsit rakoncátlan, de ezt imádom benne. Emlékeztet a kis rajzfilmsorozatra, a Simon's cat-re.


https://www.youtube.com/watch?v=s13dLaTIHSg


Kutya, macsaka oltásokon és kaján kívül csak a szeretetem és az időm költöm rájuk. :D Egyébként régebben akartam magamnak tarantullát vagy valamilyen nagyobb gyíkfélét (pl. leguán), csak aztán még sem lett belőle semmi.


Akkora fan nem vagyok, viszont rengeteg hobbim van, úgyhogy a szabad időm, sosem szabad. :D

2013. aug. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyuszim van, már lassan 2,5 éve. 4500-ért vettem, a felszerelése kajával meg mindennel együtt 12.000 körül volt.

Hav szinten 1-2000 Ft-ot kell rá költeni (persze, ha oltásra megyünk, vagy valamiért mást is kell venni kaján kívül, akkor több).

Megbánni? Dehogy bántam meg, imádom én is, párom is, ő a mi kicsikénk, aki minden napunkat vidámabbá teszi :) Azóta már költöztünk egyszer, és az új lakásban a nappalit már eleve a nyuszi igényeihez igazítva rendeztük be, így gyakorlatilag egész nap szabadon rohangálhat, és nagyon boldog itt velünk :)

2013. aug. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Madárpókok, botsáskák, csótányok.

Mind más faj szóval az áruk is változó volt de a legdrágább pókom is csak 2500 ft volt (kicsiket neveltem fel). Botsáskából 2 felnőttet vettem 500 ft -ért, ők már sajnos nem élnek de az utódaik már szaporodnak. Csótányokból 2 fajt tartok az egyiket kb 40 egyeddel kezdtem (kb 500 ft) a másikat öttel (500 ft) mind a ketten több százan vannak már.

Etetés: A pókokat a csótányokkal etetem, szóval már nem kerül külön pénzbe, a csótányok heti gyümölcs vagy zöldség adagjuk elhanyagolható, botsáskáké kertből vagy erdőből van szóval az se kerül semmibe.

A legdrágább része a terrárium. Az minden állatnak kb 2- 3000 ft volt, de csak egyszer kellett megvenni.

Nem bántam meg, sőt még tervezem gyarapítani a csapatot, másik "hobbim" mellettük az igénytelen szobanövények tartása, így pont olyan a szobám mint egy dzsungel, imádom.

Igazából pont azért kezdtem ízeltlábúakkal, mert nem igényelnek túl nagy törődést, sem szeretetet, így ha nem tudok velük törődni 1 hétig akkor sincs sem elhanyagolt állat, sem rossz érzés, de mégis állatokkal vagyok körülvéve. Így sok állatom lehet sok szabadidővel, heti 1-2 óránál nem foglalkozom velük többet.

2013. aug. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van egy 18 éves kutyám, kicsi. Akkoriban 8000-ért vettük :) Utóbbi években 7000 az évi oltás (kombinált) + bűzmirigy kinyomás.


Kajája mondjuk 3 havonta volt 3-4000 régebben ,amikor még kutyatápot evett (gyógytápot), 2 éve már én főzök neki, ez havonta kb. 1000 Ft-ból kijön. Foghúzása 2x 10-15 ezerbe került, vérvizsgálat 2x 8000Ft. Összességében nem volt vele soha nagyobb gond, de hát ugye öregszik a drága. Nem bántuk meg soha, hogy elhoztuk, imádjuk a mai napig :))))



MÁS: egerek. Tüskés egyiptomi egér meg mondol futóegér, na ezeknél volt többször fülgyulladás (2-3000Ft), daganat eltávolítás (2x 12000Ft!!!!!) és méheltávolítás 10 000-ért. Őket kaptuk, választásunk tehát nem volt. Havi szinten a kaja meg az alom kb. 1000 Ft.



REMETERÁKOK: Az elsőt kaptam, a többit már én hoztam, hogy tudjanak bandázni :D Olyan szempontból bánom, hogy ilyen állataim vannak, hogy egy vagyon a tartásuk. Eddig három terráriumuk volt, 3 éven belül. 4500, 5000 és 5500 forintba kerültek. Itatótálak 4000Ft, tengeri só 2000Ft, alom 2 havonta 700 Ft, műnövények félévente 1-2000 Ft (vandálok), mászófák eddig úgy 6000 forintomban vannak, kókuszház és fakéreg 1000Ft, csigaházak ki-bekltözéshez 2-3000 Ft eddig. Havi szinten olcsó tartásuk, viszont a felszerelés horror. A kaja a legolcsóbb, szinte bármit megesznek, amit az ember, persze mindent nem szabad bedobálni nekik. Egyébként imádom őket, nagyon jó fejek, szépek, csöndesek és tiszták.


Más hobbim is van.

2013. aug. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van egy 3 éves vizslám őt 50 ezerért vettem (színhibás). Havonta 12-13 ezer a kajája. Nem bántam meg, hogy megvettem, mert nagyon szép,okos, egyedi, jófej kutya
2013. aug. 27. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!