Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Én szeretném, de anyu nem....

.Tia kérdése:

Én szeretném, de anyu nem. Hogy győzzem meg?

Figyelt kérdés
Hali! Nemsokára 12 éves leszek, és borzasztóan szeretnék egy háziállatot. Anyukám viszont minden állatra nemet mond. Szerinte túl nagy felelősség, meg nagyon szomorú lennék ha majd meghal, stb. Halat, vagy kutyát szeretnék, de anya mindkettőre nemet mond. Hogy győzzem meg?
2013. aug. 15. 22:04
 1/2 anonim válasza:
Az én taktikám: mond neki sokszor, egyszer úgy is megtörik. De légy türelmes, nekem pl.kemény 3 évembe került az hogy most neked így telórol váladzolhatok (a hónapban voltam 12).
2013. aug. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Oggi Doggi ***** válasza:

Kedves Tia!

Én is nemsokára 12 éves vagyok, és van egy kis Yorkshire terrier kutyám. Remélem nem sértődsz meg, de én támogatom anyukádat abban, hogy egy állat rettentő nagy felelősséggel jár.(Na meg persze szóba jöhet rengeteg pénz, és idő is.) Azt tanácsolom, hogy válaszolj őszintén magadnak ezekre a kérdésekre:

Megfelelő mennyiségű időt vagy-e otthon?

Képes leszel -e időt, és energiát szánni kisállatodra, valamint képes leszel-e felelősséget vállalni érte?

Ha kutyát szeretnél, minden nap kitudod-e vinni legalább másfél órára sétálni egy nap?

ha ezekre a kérdésekre a válaszod igen,-persze nem csak azért, mert nagyon szeretnél egy kisállatot, hanem megfontoltnak kell lenned, és ezeket vállalnod kell- akkor leülhetsz anyukáddal beszélni róla. Persze nagyon fontos a kutya fajtája is, valamint a kutya kiválasztása, hogy kölyök-e, vagy felnőtt, tenyészetből, vagy menhelyről, és persze ezekután is sok probléma van vele, hiszen ha kölyköt veszel, rá kell szoktatnod a szobatisztaságra is, és minden egyéb dologra, ugyanis egy kölyökkutya talán még több időt igényel!

Remélem segítettem válaszommal, és ha mégis úgy döntötök, hogy lesz esetleg egy kicsi-vagy nagy kutyád, akkor a kiválasztásban, nevelésben segítségedre lehet az oldalam is:

[link]

2013. aug. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!