Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Panel házba milyen kutyát...

Panel házba milyen kutyát lehet tartani?

Figyelt kérdés

2013. aug. 24. 12:55
 1/8 sippara ***** válasza:
Egy-két kivétellel bármilyet.
2013. aug. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Nagytestű mozgékony kutyákat ne, de kistestűben is van olyan ami nem igazán való lakásba mert hatalmas a mozgásigénye (egyes terrierek).
2013. aug. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Gyakorlatilag bármit, ha tudod biztosítani a megfelelő mozgást a számára.

Na jó, kuvaszt, moszkvai őrkutyát, és hasonlókat azért nm javaslok.

2013. aug. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
A keleti juhászkutyákon kívül gyakorlatilag bármilyet. A kérdés, hogy milyen életmódot tudnál neki biztosítani. Van-e kedved valamilyen kutyás sporthoz, vagy csak ahhoz, hogy esténként kint bandázzatok a parkban, erre mennyi időd van, stb. A kutya normális esetben a mozgásigényét kint elégíti ki, haza aludni jár, meg gazdi ölében tévét nézni.
2013. aug. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg bármilyet, amennyiben VALÓBAN normálisan, hosszútávon is gyakran tervezel foglalkozni vele. Mert kutyavásárlás/befogadás előtt mindig megy a nagy fogadkozàs, hogy törődni fogok vele, naponta 3x1 órát fogok vele sétálni, plusz tanítgatni mindenféle trükkökre... aztán ebből a lelkesedésből fél év alatt nem marad semmi és akkor hiába van akár többhektárnyi birtok, a kutya csak ott fekszik és várja, hogy valaki kimenjen hozzá és törődjön vele. Mikor látsz olyat, hogy egy kutya magában futkos? Soha, eszében sincs, viszont ha meglátja a gazdáját, akkor rögtön elkezd felélénkülni, hozza a kis játékát, hogy kötélhúzósat játsz vele, vagy labdázzatok... Szóval szerintem a helynél sokkl fontosabb a törődés, a rendszeres mozgatás, tanítgatás. (és akkor meg sem említem az extrém bunkókat, akik kertben ugyan, de KIKÖTVE, vagy ketrecben tartják a kutyájukat...)
2013. aug. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Yorki,törpetacskó,egyes spánielek,csivava(bár én azokat nem szeretem),néhány terrier.Inkább kicsi kutyákat vegyél lakásba,meg ne túl mozgékonyt.
2013. aug. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sippara ***** válasza:
Nem értelek titeket,válaszolók... A ti kutyáitok a fürdő és a nappali között rohangálással fárasztják le magukat??? Az egyetlen "típus", amit nem lehet lakásban tartani, bizonyos pásztorkutyák, akiknek TERÜLETIGÉNYÜK van. Minden más kutya pedig úgysem a lakásban mozgatja le magát, hanem SÉTA közben. Normális tartási körülmények között egy kutyának a lakásban arra a pár négyzetméterre van szüksége, ahová le tud feküdni.
2013. aug. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek
2013. aug. 29. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!