Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha az állatorvosok képzettebbe...

Ha az állatorvosok képzettebbek lennének az állatok táplálásával kapcsolatosan, akkor hallgatnátok a véleményükre?

Figyelt kérdés
Pl Amerikában szakképzett dietetikus állatorvosok dolgoznak, akik a kutyákat macskákat alaposan megvizsgálva egyedre szabott diétákat állítanak össze (speciális számítógépes programokkal, az igényeiknek megfelelően), és utána ellenőrzik is a későbbiekben, hogy egészségileg hogyan hat rájuk az étrend. Egy ilyen állatorvos receptjeit követnétek? Azért vagyok kíváncsi, mert nagyon sokan BARF/PREY szerint, vagy házi koszttal etetnek itt, és nem pl a kereskedelemben kapható tápokkal, de egy otthon előállított étrend meg nem minden esetben biztos, hogy minden tápanyagot tartalmaz, mert soha senki sem vizsgálta.

2013. aug. 24. 22:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nekem ez túl sok macera. 4-5-6 állat mellett inkább a velük való foglalkozásra fordítom az időt, nem a főzésre, előkészítésre, vásárlásra, meg az orvoshoz járkálásra, hogy tanácsot adjon és a koncentrálásra, hogy mindent betartsak. Szerintem a prémium tápok tökéletesen megfelelnek az állatok etetésére. Ha valami gond van az etetéssel kapcsolatban, akkor tudja az orvos, hogy mit kell csinálni.
2013. aug. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, persze. A kérdést azért tettem fel, mert nagyon sokszor olvastam már itt, hogy az állatorvos szinte "hülye" ehhez Magyarországon, a tápokat pedig nem szeretik, mert nem bíznak meg bennük valamilyen okból, ezért inkább otthon saját maguk készítik el a kutyájuk, macskájuk táplálékát.
2013. aug. 24. 22:51
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek egyedi elképzelése van, mi a legjobb a kutyájának. Tudod, a tudományos vizsgálatokkal nekem pl az a bajom, hogy van egy tudományos etalon, amit be akarnak tartani. Aztán jön egy másik újabb kísérlet eredményeként másik , némely dologban ellentétes tudományos megállapítás. Akkor pedig dől az addigi tudományos értékrend. Soha, a büdös életben nem tudja senki bebizonyítani, hogy pl egy táppal etetett kutya , aki meghal 12 évesen, másként etetve élhetett volna 16 évig.
2013. aug. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"a tápokat pedig nem szeretik, mert nem bíznak meg bennük valamilyen okból"

Arra gondoltál már, hogy a prénium tápokat Magyarországon hányan tudják megfizetni? A 150 Ft/kg árú táptól meg szerintem jogosan félnek az emberek. Amúgy nem vinném ilyen ügyben állatorvoshoz a kutyámat, szerintem ez csak egy pénzlenyúlás.

2013. aug. 25. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
én keverem a kutyám étrendjét, kap mindenfélét, de szerintem ezek a tápos dolgok is azt eredményezik majd, ami az embernél már van. Szinte képtelen lesz előállítani azokat az anyagokat, amiket most még tud(pl c vitamin) és egyre védtelenebbek lesznek a külvilággal szemben. Épp ezért kellene egyre nagyobb hangsúlyt fektetni az állatvédelemre, állattartásra. Ahol Magyarország még kb Kongó szintjén van....
2013. aug. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
19%
Mit kell a házikoszton vizsgálni?! Már bocs, de ez baromság, ha azt eszi ami te, akkor lehet sejteni mi lesz a hatása. Ha szemetet eszel, akkor sokat ne várj. Ha hajlandó vagy heti egyszer-kétszer elmeni monduk házitejért, feldolgozd, neagyisten még magad tartod a tehenet/kecskét stb is, akkor tudod mi van benne. Veszel egy házimalmot, van liszted, veszel egy 1000-2000m2-es telket, az még kb kézzel is művelhető, beveted durumbúzával, akkor a kezedetektől tudod mi van benne, ugyanígy zöldség, gyümölcs stb. Olyan kaját csinálsz, amit akarsz, és mégcsak pénz se kell hozzá, mert nem drágább, mintha boltban vennéd, napi átlag 1-2 órát kell ráfordítani, vagy annyit se. Csal pont, hoyg a segged kéne megemeli ahelyett, hogy mástól várod azt, hogy még a széket is alád tegye, gondolkodni meg dolgozni meg lassan már senki nem akar...
2013. aug. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hogy Te utolsó, miről beszélsz, fogalmam sincs...

A többieknek köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 25. 11:59
 8/12 Platypus ***** válasza:

A kereskedelmi tápokat hiába vizsgálják, sokszor azért annyira mégsem jók. Még a prémiumokkal is van probléma. Mert lehet hogy vizsgálják, de az elsődleges szempont mégiscsak a haszon termelése. A nem prémium tápok meg gyalázatosak. Például nem kevés olyan degutáp van, ami tele van aszalt gyümölccsel, ami a degu esetében borzasztó egészségtelen, lévén gyárilag cukorbeteg állat. Nyúltáp magokkal, ami tönkreteszi az emésztését. Patkánytáp tele fehérjével, amitől hajlamosak lesznek a tüdőbetegségre, kutya-macskatáp tele gabonával, 3-4% hússal...stb.

Az otthon előállított étrend lehet nagyon jó, ha ésszel csinálják, és nem maradékokat sóznak az állatra. Megvan az az előnye is, hogy friss alapanyagokat lehet használni, míg egy gyári táp a legjobb esetben is heteket áll a polcon. A tartósítás meg nem a legjobb barátja a tápértéknek.

2013. szept. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, Platypus, egyetértek, hogy ha otthon, ésszel készítesz eledelt, annak sok előnye lehet. De végül is, a válaszod mi a kérdésre? Hallgatnál-e egy állatorvos véleményére, ha adna egy receptet Neked, és az alapján állítanád otthon össze a kutyádnak macskádnak a táplálékat? Mert előtted páran ezt pl fölösleges pénzkidobásnak találták.
2013. szept. 2. 19:55
 10/12 Platypus ***** válasza:
Ha a recept abból állna, hogy most royal canint vagy acanát vegyek, az fölösleges pénzkidobás. Ha az orvos tartana egy minitanfolyamot, hogyan kell otthon friss alapanyagokból helyes étrendet összerakni, az sok embernek hasznos lenne. Aki nagyon akarja és jól tud angolul, az össze tudja kukázni a netről a szükséges infót, de ez nagyon sok állattartóra nem igaz.
2013. szept. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!