Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Felelős Állattartók! Ti hogy...

Felelős Állattartók! Ti hogy kezelitek, ha a rokonaitok, ismerőseitek nem úgy állnak az állattartáshoz mint ti? Szaporítanak, nem oltatnak, sajnálják a pénzt állatorvosra, stb. Adódnak belőle konfliktusok?

Figyelt kérdés

Legutóbb csúnyán összevesztem a barátommal, mert nagy vígan közölte, hogy képzeljem el, kiskutyáik születtek, de persze ők azt sem tudták hogy vemhes a kutyájuk. A kutyával való foglalkozás egyébként kimerül náluk annyiban, hogy valaki ad enni valamit a kutyának és csókolom, az meg elvan magának az udvaron. Amikor elmondtam mit gondolok a szaporításról (pedig egyébként is tudja :O) megsértődött, és kiosztott, hogy én ugyan ne minősítsem a családját, és ne hasonlítgassam őket a szaporítókhoz, akiket a haszon hajt.


Hasonló eset, hogy normálisan megkértük a szomszédot, aki egyébként közeli rokon, hogy legyen szíves NE etesse a kutyánkat (minden nap adott neki valami sz@rt, (kakaós csigát, pizzát, csirkenyakat, brióst), erre azóta is többször találtam kis péksüteménydarabokat, amiket meghagyott a kutya. Legszívesebben elküldeném a p*csába, de akkor oda lenne a jó viszony.


Szinte mindenkivel össze tudnék veszni valami ilyesmin a környezetemben, egyedül egy olyan embert ismerek a saját családomon kívül, aki hozzánk hasonlóan gondolkodik. Valószínűleg figyelmen kívül kellene hagynom ezeket, de sajnos nem megy. :(


2013. szept. 4. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát igazság szerint elég nehéz helyzetben vagy, főleg ha már ki is osztottak egyszer. Így már nehéz lesz megint felhozni a témát. Nekem is van egy ilyen ismerősöm, akinek a nőstény macskája már kb. ötödjére szült, mert járkál a telkek közt és az ivartalanítás fölösleges, mert "természetellenes". Sajnos sose fog rád hallgatni, talán ha beszélsz az állatorvossal, akihez (remélem) viszik a kutyát, hogy mondjon valami megrettentőt, mint pl. hogy a kutyájuk nem bírna el még egy szülést. Ennyit tudok most...


A szomszédos üggyel kapcsolatban, úgy tudom a kutyát be lehet tanítani, hogy ne egye meg azt, amit mástól kap. Kutyaiskolában rövid időn belül megtanulja, de otthon is meg lehet, csak az nehezebb.

2013. szept. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ó dehogy viszik állatorvoshoz, hát hová gondolsz? :S Egyébként nyilván nem fogok beleszólni, mert úgymond közöm nincs hozzá, de igazából nem ilyen emberekkel szeretném magam körülvenni.

Az idegentől elfogadott kaja megint más tészta, ha vele vagyok nyilván el tudom tőle venni, de ahhoz, hogy ne fogadjon el másoktól ételt, vagy ha esetleg az udvaron találja akkor ne egye meg ha egyedül van, nagyon komoly kiképzés szükséges, a kutyasuli sem elég.

2013. szept. 4. 15:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is körbe vagyok véve idiótákkal...

A szomszédos dolog nálunk is ment egy darabig. Aztán megelégeltem, hogy minden 2. napon lapos a kaka a sok péksütitől. (nagyon ritkán szoktam neki adni pl. száraz kenyérhéjat, de azt is inkább jutifalatnak) Volt már, hogy sírva könyörögtem a szomszédoknak, hogy ne etessék, mert megkapja, amit kell, nem kell neki semmi pluszba, és a kakája is rettenetesen híg és büdös tőle. Nagyon nem hatotta meg őket a dolog, mert nem nekik kellett összeszedni. Aztán amikor amúgyis tápot váltottunk, kamuztam egy olyan, hogy hála az kedves szomszédok kajaadagolásának, teljesen tönkrement a kutyám emésztőrendszere, speciális tápot kell neki adjak, diabéteszgyanús....stb.

Ezután derült ki, hogy ők tényleg csak szeretetből dobálták be a sütiket. Most meg szeretetből nem dobálják be :)

2013. szept. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló, mi már legelőször arra hivatkoztunk mikor szóltunk a szomszédnak, hogy érzékeny a kutya a gyomra, és speciális gyógytápot eszik. Ha mást kap akkor kihányja és megy a hasa. És simán lesz@rják... Egyébként igazából nincs baja tőle, az ürüléke sem szokott laza lenni, de akkor is. Nem fér ha a fejembe, hogy ha megkérjük rá hogy NE tegye, akkor mi a fészkes fenéért kell mégis etetni? :O Én is lesz@rom a kutyáját, ő se foglalkozzon a miénkkel.
2013. szept. 5. 15:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Megértem a rossz szájízedet, kérdező, de vedd figyelembe, hogy (főleg vidéken, kertes házakban) lakóknak nem a fő elfoglaltságuk a kutyatartás, mint neked. Legtöbb helyen csak házőrzőnek tartják, vagy mert a szomszédnak is van. Az ilyenektől ne várd el, hogy a te szinteden értsenek is az ebhez.
2013. szept. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!